Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yapılan açıklamada, Ali Koç, Dursun Özbek ve Ertuğrul Doğan'ın beyanlarında yer alan sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle tedbirsiz olarak disipline gönderildiği belirtildi.

Ayrıca, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un kulüp başkanlarının açıklamalarının resmi sosyal medya hesaplarından yayımlanması sebebiyle "sportmenliğe aykırı hareket" gerekçesiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildiği ifade edildi. Galatasaray'ın ise sosyal medya hesabından yapılan paylaşımdaki sportmenliğe aykırı hareket ile çirkin ve kötü tezahürat gerekçeleriyle disipline gönderildiği bildirildi.

Aynı açıklamada, Adana Demirspor Kulübü Başkanı Metin Korkmaz'ın talimatlara aykırı hareketi ve Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Hüseyin Yücel'in sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle PFDK'ye sevk edildiği belirtildi.

Bununla birlikte, Galatasaray Futbol Direktör Yardımcısı Ayhan Akman ve takımın kalecisi Günay Güvenç ile Kasımpaşa CEO'su Serkan Reçber'in "hakaret" nedeniyle tedbirli olarak disipline gönderildiği ifade edildi.

Son olarak, Kasımpaşa ve VavaCars Fatih Karagümrük'ün çeşitli sebeplerle PFDK'ye sevk edildiği kaydedildi.