Ajda Pekkan'ın kendisiyle oyun oynadığı bir gün, bir oyun sırasında kaza geçirdiğini ve hastanelik olduğunu anlattı. Ajda Pekkan'ın çok yaramaz bir çocuk olduğunu belirten Semiramis Pekkan, bu olayı hiç unutamadığını dile getirdi. İşte Semiramis Pekkan'ın Ajda Pekkan ile unutamadığı çocukluk anısı:

"Unutamadığım bir çocukluk hatıram var, çok komik. Erenköy'de anneannemin evinde oturuyoruz. Daha doğrusu anneannemin çiftliğinde. Ben o zaman 3 yaşındayım, Ajda da 5 yaşında. Ben ne kadar uysalsam, Ajda da o kadar hiperaktif. Ajda'nın bütün arkadaşları erkek. Komşularımızın sanırım o dönem hep erkek çocukları vardı. Aralarında tek kız Ajda."

"Bir gün beni bir ağacın karşısında durdurup kafama da bir elma koydu. Ve taşlayarak o elmayı düşürmeye çalıştılar. Nasıl ama? Tabii o sırada kafam yarıldı. Hastaneye koştuk. Artık buna gülünür mü, ağlanır mı? 3 yaşında bir çocuk, masum olduğu için ne söylenirse yapıyor. İşte o bendim. Kafama elma koyup taşla düşürmeye çalıştılar. Kafam yarıldı, soluğu hastanede aldık. Ben, elma ve taş. En komik ve unutamadığım çocukluk hatıralarımdan biridir."