CHP'nin pazar günü Ankara'da gerçekleştirdiği aday tanıtım etkinliğinde adı okunmayan ve toplantıya katılmayan Lütfü Savaş'ın anketlerdeki desteğinin düşüş eğiliminde olduğu belirtilmişti. Özgür Özel'le görüşen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'tan ilk açıklama geldi.

CHP Hatay İl Başkanlığı önünde toplanan kalabalığa telefondan seslenen Savaş, "Yarın çok daha büyük bir mitingde açıklamalarımız olacak. Şu anda çok daha fazla bir şey söylemek doğru değil" dedi.

Savaş, "Yarın hep birlikte ne yapacağımızı Hatay halkıyla paylaşacağız" ifadelerini kullandı.

ÖZEL ADAYLIKTA DEĞİŞİM SİNYALİ VERMİŞTİ

Özgür Özel, bugün NOW TV'de yaptığı açıklamada, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın adaylığında değişiklik olacağı sinyalini verdi.

Özel, şunları söyledi:

Biz Hatay'da yaşananları çok dikkatli analiz ediyoruz. Hatay'da 5 anket yaptık. Son ana kadar en doğru adayı belirlemek için anketi yaptık. Cumartesi günü gece anket yaptık. Birazdan Lütfü Savaş'la da konuşacağım, elimizdeki anketi Lütfü Beyle de paylaşacağım. Anket şunu gösteriyor; Lütfü Bey'in onayıyla birlikte bir alternatif geliştirdiğimiz durumda seçimi alacağımızı gösteriyor. Bu şekilde davranmaz, Hatay'ın sesini duymazsak biraz sıkıntıya girdiğimiz gösteriyor.

"Hatay İttifakı'na ihtiyaç var" diyen Özel, "Hatay İttifakı kurulmazsa Cumhur İttifakı'nın adayı şans yakalayacak. Biz Hatay İttifakı'nı kurmak için üzerimize düşen sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Bunun için 36 saatimiz var önümüzde" ifadelerini kullandı.