Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin inşa ettiği cami kompleksini açan Özgür Özel, "Bilimle, inancı bir arada sürdürenler ülkenin gelişimine katkı sağlayacak" ifadelerini kullandı.

Başkan Yılmaz Büyükerşen ile yaşanan diyalogu aktaran Özel, şunları söyledi: "Bir süre önce Yılmaz Hocam bana 'Cami ve namazla ilişkin ne düşünüyorsun?' diye sordu. Ben de 'Bayram namazlarına giderim, Cuma namazlarını kılarım.' dedim. 'Peki, Ramazan ayının ilk Cuma namazını bizimle birlikte kılarmısın?' diye sordu. Ben de 'Tabii ki hocam, nasıl bir etkinlik yapacağız?' dedim. O da 'Eskişehir'e 100. Yıl Camisi'ni yapacağız. Onun açılışını gerçekleştirelim ve ardından ben de görevimi huzurla teslim edeyim.' şeklinde konuştu."

Özel, bugün Isparta, Burdur ve İstanbul'da da programlarının olduğunu ancak 100. Yıl Camisi'nin açılışının kendisini heyecanlandırdığını ifade etti.

Kuran'ın ilk ayetine atıfta bulunarak "Bilimle, inancı bir arada sürdürenler ülkenin gelişimine katkı sağlayacak" diyen Özel, şunları ekledi: "Dinimizin çağrısıyla ezanlarımızın ülkemizde beş vakit okunmaya devam edeceğine, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, arkadaşları ve bizlere emanet ettiği Cumhuriyet'in değerlerine sahip çıkan herkesin gayretiyle devam edeceğine inanıyoruz."

Caminin diğer CHP'li belediyelere örnek olmasını temenni eden Özel, sözlerini "Ezanlarımız susmasın, bayraklarımız inmesin, vatanımız bölünmesin diye hayatlarını feda eden şehitlere rahmet diliyorum" şeklinde tamamladı.