Prof. Dr. Özgür Demirtaş ile eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında sosyal medyada tartışma yaşandı.

Sunucu Buket Aydın, yaptığı bir açıklamada Ekrem İmamoğlu için, "Ekrem İmamoğlu bu kadar mı önemli ve değerli biri? Ekrem İmamoğlu kim? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, yani bir belediye başkanı” ifadelerini kullanmıştı.

Ekonomist Özgür Demirtaş, sosyal medya hesabı X’den İmamoğlu hakkında açıklamalarda bulunan Buket Aydın için şu ifadeleri kullanmıştı:

“Altı üstü kıytırık bir spikersin. Sen kim oluyorsun da MİLYONLARCA insanın oyunu almış bir insana karşı böyle konuşuyorsun? Kredi kartının limiti bitecek diye ödü kopan bir insansın. Milyonların seçtiği bir insana karşı böyle konuşamazsın” 

MELİH GÖKÇEK DAHİL OLDU

Demirtaş’ın Sunucu Buket Aydın’a verdiği yanıtı alıntılayan Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tartışmaya bir ay sonra dahil olarak  Demirtaş’a, “PEKİ SEN KİMSİN? ALTI ÜSTÜ VEYA ÜSTÜ ALTI KIYTIRIK BİR PROFÖSÖR… HADDİNİ BİLECEKSİN…” ifadelerini kullandı.

Demirtaş, Gökçek’e, “Eski belediye başkanı olman falan beni ilgilendirmez. Üslubunu ve Ağzını topla: Altı üstü kıytırık bir ESKİ siyasetçisin: Başka bir iş yapabilsen Twitter'dan troll gibi yazmazsın” dedi.