Özgecan Aslan katledileli dört yıl oldu: Yasta değil, isyandayız

0
63

Mersin’in Tarsus ilçesinde 11 Şubat 2015’te vahşice katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın ölümünün üzerinden dört yıl geçti.

Okulundan evine dönmek için bindiği minibüsün şoförü tarafından kaçırılan Aslan, tecavüze direndiği için vahşice öldürüldükten sonra yakılmıştı.

‘KADINA ŞİDDET DURMUYOR, DURMADI’

Özgecan’ın ölümünün dördüncü yıl dönümünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan baba Mehmet Aslan, kızını düşünmediği ve aklına getirmediği bir anın dahi olmadığını dile getirdi.

“Zaman her şeyin ilacı derler, fakat bu süreçte zaman geçtikçe bu acı biraz katmerleniyor” diyen Aslan, şunları söyledi: “Sürekli ‘ya sabır’ diyorum. Eşim de ben de ilaç desteğiyle ayakta duruyoruz. Çünkü zaman her şeyin ilacı derler, fakat bu süreçte zaman geçtikçe bu acı biraz katmerleniyor. Hayat devam ediyor ama bu hayatın içerisinde gülmeyi unuttuk desem yeridir. Çevrede de gülen insanları gördüğüm zaman hep böyle buruk bir acı aklıma geliyor. Yani kolay değil. O süreçten sonra herhalde binleri geçmiştir. Yine kadına şiddet durmuyor, durmadı.”

‘YASTA DEĞİL, İSYANDAYIZ’

Kadına yönelik şiddetle mücadelenin simge ismi haline gelen Özgecan Aslan, sosyal medyada da unutulmadı.

Twitter’da günün en çok konuşulanları arasına giren ‘#ÖzgecanAslan’ etiketi altında Özgecan için paylaşılan mesajlardan bazıları şöyle: