CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 'erken seçim' mesajına ilişkin soruları yanıtladı.

BirGün'e verdiği demeçte toplumun yarıya yakınında erken seçim talebi olduğunu ve bu talebin günden güne arttığını kaydeden Özel, "1,5 yıl sonra erken seçimi olası görüyorum" dedi. Siyasette normalleşme tartışmalarına da değinen Özel, "Kimse muhalefetten yumuşama beklemesin. Muhalefet görevini yapacak" diye konuştu.

CHP lideri Özel, "Biz 31 Mart seçimlerinde oy isterken bunun bir yerel sçim olduğunu, herkesten oy istediğimizi söylemiştik. Seçim gecesi de şunu söyledik; 'aldığımız desteğin farkındayız. Erken seçimi ancak halk ister.' O günden bu yana yayınlanan anketlerde CHP her ay birinci parti durumunu muhafaza ediyor. Erken seçim talebi her an artıyor. Toplumun yarıya yakınında erken seçim talebi var" dedi.

Özel, şöyle devam etti:

Ekonomi bu kadar kötüye giderken asgari ücrete zam yapmazsanız. Esnafı duymaz, para yok derken yandaşlar vergi ödemezse bıçak kemiğe dayanır. Değerlendirmem şudur; bence  yıl tamamlanmaz. 1,5 yıl sonra erken seçimi olası görüyorum. Ben erken seçim ister miyim? Gelecek ay olsun isterim. Kimse muhalefetten yumuşama beklemesin.