Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, memleketi Manisa’da konuştu. Özel, gün boyu gazetecilerin kendisine İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in sözleri hakkında “Ne cevap vereceksiniz?” diye sorduğunu söyledi.

Akşener, dün akşam (28 Mart) parti mensuplarıyla iftar programı sonrası konuştu ve CHP’ye yönelik “Bana abla mabla demeyin, istemiyorum. Çünkü sizin bana vıcık vıcık riyakarlıkla abla demeniz beni samimiyetle ablası, kardeşi ve annesi gören milletimize yapılmış koca bir hakarettir” dedi.

İyi Parti Genel Başkan’ının bu sözleri üzerine Özel, “Ben kampanya boyunca asla muhalefete muhalefet etmedim. Abla diyeceğim, demeyince, ‘abla de’ diyordu ama dün kızmış ‘bana abla mabla demeyin’ demiş” diye konuştu. “Sayın Genel Başkan’ıma cevabım iki kelime: Canı sağ olsun. Ablam benim” diyen Özel, “Eski dosttan düşman olmaz” dedi.

ÖZEL'DEN ERDOĞAN'A: “ERBAKAN HOCA'NIN BİR ZAMANLAR SİYASİ OĞLUYDUN, SONRA SENİ REDDETTİ" 

CHP Genel Başkanı, konuşmasında AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Refah Partisi’nde olduğu günlere de değinerek, “Tayyip Bey’e bakalım. Necmettin Erbakan Hoca’nın, biyolojik oğlu Fatih Erbakan. Uzun zaman da siyasi oğlu da sendin, sonra seni reddetti, ‘Seni gidi Siyonist seni’ dedi sana” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi geçmişine de değinen Özel, “Fatih Bey ile ittifak yaptın. Fatih Bey bu seçim ayrı gireceğim dedi, biz ayrı gireceğim diyenlere canın sağ olsun dedik Tayyip Erdoğan ne diyor? Yeniden Refah’a ip cambazı, zübük, şantajcı, pazarlıkçı. Biz Yeniden Refah ile çok ayrı yerlerdeyiz ama dün öptüğün yüze, bugün tükürmek, dün dost dediğine bugün hain demek, dün methettiğine, bugün küfretmek bu topraklara yakışmaz. Bize yakışmaz. Kimseye yakışmaz” diyerek sözlerini tamamladı.