Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve ekibi, Anneler Günü'nü kutlamak ve kulüp hakkındaki görüşlerini üyelerle paylaşmak amacıyla Kalamış Tesisleri'nde bir araya geldi.

Etkinliğe başkan Özbek'in yanı sıra ikinci başkan Metin Öztürk, başkan yardımcıları Niyazi Yelkencioğlu ve Mehmet Saruhan Cibara, genel sekreter Eray Yazgan ile yönetim kurulu üyesi Bora İsmail Bahçetepe katıldı.

Özbek, günün önemine vurgu yaparak, "Bugün annelerimizin günü. Annelerimiz, en güzel ve en iyiyi hak ediyor. Tüm annelerin ve anne adaylarının gününü kutluyorum. Aramızdan ayrılmış annelerimiz var, onların ruhları şad olsun." dedi.

Başkanlığı süresince verdiği sözleri tuttuğunu belirten Özbek, "Başarılarımızda çalışma arkadaşlarımızın büyük payı var. Sizin desteğiniz olmasaydı, başarılı olamazdık. Bu süreçte bize ve camiaya destek veren herkese teşekkür ediyorum. Takımımıza sadık kalan ve her maçta stadyumu dolduran taraftarlarımıza da minnettarım." şeklinde konuştu.

Özbek, göreve geldiklerinde ilk olarak sosyal tesisleri ele aldıklarını belirterek, "Kullanılmaz durumda olan bir adaya sahiptik. Bu ada için 30 yıllığına irtifak tapusunu aldık ve imar durumuyla ilgili sorunları çözdük. Kalamış Tesisleri'nin de ihtiyaçları vardı ve yenileme çalışmalarıyla daha kullanışlı hale getirdik." diye değerlendirdi.

Kulüp başkanı olarak herkese kapılarının açık olduğunu ifade eden Özbek, "Eleştirileri dinlemeye hazırız. Ne istediğinizi gelin konuşalım. Divan kuruluna ve kongrelere gelmeden sonra eleştiri yapmak doğru değil. Bana verilen göreve hakaret etmenin kabul edilemez olduğunu belirtmek istiyorum. Ben, Galatasaray'da yetiştim. Sizler beni seçtiniz ve ben de bu göreve, kulübün problemlerini çözmek için geldim. Ancak, Galatasaray'ın varlıklarını kişisel çıkar için kullanmaya gelmedim." şeklinde konuştu.