TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF'nin ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeğinde, Ramazan'ın toplumsal dayanışma, birlik ve beraberlik ayı olduğunu vurguladı.

"Tüm profesyonel kulüplere teşekkür ediyorum" diyerek davete katılan tüm kulüplere teşekkür eden Başkan Büyükekşi, "Ramazan ayının başında kulüplerimizin değerli temsilcileriyle iftar yemeğinde buluşmak istedik. Yarın Milli Takımımız, Macaristan'a hareket ediyor. Cuma günü Macaristan Milli Takımı ile maç yapacağız. Ardından Viyana'ya geçip Salı günü Avusturya Milli Takımı ile karşılaşacağız. Milli maçlarımız öncesinde iftarımıza katıldığınız için hepinize teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

"Türkiye'nin dostluk, sevgi ve kardeşliğe çok ihtiyacı var" diyen Büyükekşi, Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaki olaylara da değindi. "Bu mübarek günlerde, özellikle hafta sonu oynanan maçta maalesef istemediğimiz olaylar yaşandı. İki kulübümüze de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Türkiye'nin bu mübarek Ramazan ayında dostluk, sevgi ve kardeşliğe çok ihtiyacı var. Hepimizin bu konuda daha dikkatli olması gerekiyor. Taraftarlar, söylemlerimize büyük önem veriyor ve onları yönlendiriyor. Bu yüzden söylemlerimizde daha dikkatli olmalıyız. Neticede futbol bir temaşa oyunu, dostluk ve kardeşliği öne çıkaran bir oyun. Bizim gençleri, özellikle bu konuda, holiganlığa, şiddete ve teröre karşı uyanık olmaya davet etmemiz gerekiyor. Yönetim Kurulumuz olarak bu gece sizlerle olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Katılımınız için hepinize teşekkür ederiz, sağ olun var olun. Allah kabul etsin" şeklinde ifade etti.