PowerTürk Müzik Ödülleri dün akşam ünlülerin akın ettiği törenle sahiplerini buldu.

''En Güçlü Cover Şarkı" ödülünün sahibi ise güçlü sesiyle adından sıkça söz ettiren Melek Mosso oldu. 

Ödülünü katledilen kadınlara ithaf eden Mosso, ''Ben bu ödülü yüzyıllardır bu toplumda, dünyada ötekileştirilen kıyafetleri ile, kahkahasıyla kadın olmanın gerektirdiği her şeyle yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınların ruhlarına armağan olarak alıyorum. Sesimiz hiçbir zaman kısılamayacak. Kimse beni susturamayacak, konuşmaya, üretmeye ve şarkı söylemeye devam edeceğim" ifadelerini kullandı.

O SÖZLERİ ÇOK ELEŞTİRİLDİ
Ödül konuşmasında söylediği sözler eleştirilince sosyal medya hesabından video paylaşan Mosso, ''Dünden beri gelen mesajlarınızı alıyorum. Tebrik edene de etmeyene de çok teşekkür ediyorum. Sanırım bugün televizyonda da konuşulmuşum ama çok da anlaşılamamışım. Evet ben özgür bir kadınım. Dün akşam giydiğim kıyafetten tutun annemin başörtüsüne kadar bel altı vuran insanlar da olmuş. Çok üzüldüm, çok kırıcı şeyler bunlar çok ayrıştırıcı. Ben kendi adıma konuşmuyorum. Ben güçlü bir kadınım, her zaman da böyle oldum ve bunun mücadele verdim. Ben Anadolu'nun ücra köşesinde okuyamayan, kocasından dayak yiyen, kuma olarak verilen, ötekileştirilen, taciz edilen, öldürülen kız kardeşlerim ve kadınlar adına konuştum. Bu toplumda her bir kadının eşit insan haklarına sahip olana kadar da konuşmaya, sesimi yükseltmeye ve üretmeye devam edeceğim. Asla yalnız yürümeyeceksiniz. Yaşasın kadın gücü" dedi.

KATLEDİLEN HALASININ KIZINI PAYLAŞTI
Daha sonra 2011 yılında katledilen halasının kızı Hülya'nın fotoğrafını paylaşan Mosso, ''Canım kuzenim, halamın kızı Hülya... O bir erkek cinayeti kurbanı. 2011'de 31 yerinden bıçaklanarak katledildi. Cansız bedenini örene kadar onu kaybettiğime asla ikna olamadım. Katili şimdi dışarıda" ifadelerini kullandı.