İzmir'de Türkiye Komünist Partisi (TKP) Bayraklı İlçe Başkanı Rahmi Dinçer, ilçede üç gün önce düzenlenen halk buluşmasındaki konuşmasında AKP ve CHP belediye meclis üyesi adaylarına dikkat çekti.

İki partinin adaylarının da müteahhit olduklarına işaret eden Dinçer, "AKP ya da CHP... Hangisine oy verseniz de Bayraklı belediye meclisini ele geçirecek olan BAM Parti. BAM Partisi ne biliyor musunuz? Bayraklılı Müteahhitler Partisi!" dedi. 

Dinçer, "Bu tekere çomak sokacak birileri lazım. Bu da komünistlerden başkası değildir. Her meclise bir komünist gerek" diye konuştu.

Dinçer'in konuşması şöyle:

Ben şuradan size birkaç isim okuyacağım. Hiç cebimde kağıt taşımam ama bunların adlarını aklımda tutamadım. O kadar çoklar ki. Bayraklılılar şöyle bir soyadlarına baksınlar. Şimdi bunların partisini söylemeyeceğim, Bir kısmı AKP’li bir kısmı CHP’li. Bunlar kesin seçilecek olanlar bakın.

İlk sıralardakiler… Mustafa Karaman – Karaman İnşaat, İsmail Sarı – Sarı İnşaat, Hasan Aydemir – Aydemir İnşaat, Tolga Ciritoğlu – Ciritoğlu İnşaat, Latif aydemir – Aydemir İnşaat. Biri bir partiden, biri bir partiden. Kırkpınarlar gibi. Erdal Seyitler – Avcılar İnşaat, Şener Avcı – Avcılar İnşaat. Valla uzayıp gidiyor, şimdi siz buradan baktığınız zaman burada AKP mi seçilecek CHP mi seçilecek acaba meclise kim hakim olacak diye bir soru sormak bence bizim saflığımızdan kaynaklı. Seçimlerden sonra bu mecliste birinci partisi BAM Partisi olacak! BAM Partisi ne biliyor musunuz? Bayraklılı Müteahhitler Partisi! Bu tekere çomak sokacak birileri lazım. Bu da komünistlerden başkası değildir! Her meclise bir komünist gerek.