AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Nadira Kadirova’nın dosyasında önemli bir gelişme yaşandı.

Aile avukatı Birol Öztürk, “Ankara Emniyet Kimyasal Şube Müdürlüğü tarafından verilen rapora göre, Nadira Kadirova’nın elindeki swap izinde, atış bulgularına rastlanamadığı belirtiliyor. Bu izler birkaç saat içinde alınmış” açıklamasında bulundu.

BirGün’den Erk Acarer’in haberine göre avukat Öztürk yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Ankara Emniyet Kimyasal Şube Müdürlüğü tarafından verilen rapora göre, Nadira Kadirova’nın swap izinde, atış bulgularına rastlanamadığı belirtiliyor. Swap örnekleri olaydan birkaç saat sonra alınmış.”

Öte yandan Ünal ve kızı Duygu Ünal’ın swap izinde de atış bulgularına rastlanmadı. Öztürk, “Bir Adli Tıp Uzmanı ile görüşme yaptım. Bana, yeni silahlarda swap izi bulunamayabileceğini aktardı” dedi.

Bir değerlendirme de Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Kar’dan geldi. Kar, farklı bir görüş bildirerek “Her ne olursa olsun atışı yapan kişinin swap izinde barut, kurşun, baryum ya da antimom bulunması beklenir” açıklamasında bulundu.

SWAP İZİ NEDİR?
Elde kan ve barut sıçramaları gözükür ve bunun analizinde kurşun, antimon, baryum tespit edilir. Swap analizinde ateşli silah atış artığı bulunur.

Bir Yorum Yazın