CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında yaşanan gerilim hakkında  açıklama yaptı.

Sarıgül “Bu tartışmaları, tamamen kişisel koltuk ve bireysel bir mücadele olarak görüyorum. Siyaset bireysel değil, toplumsal mücadele yeri olmalıdır. Siyasette kısa vadede başarı elde etmek isteyenler, kesinlikle hayatları boyunca muvaffak olamazlar.” dedi.

Sarıgül, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, 24 Temmuz'un, Lozan Antlaşması’nın 100. yılı olduğun belirtti. Sarıgül “Cephede kazandığımız büyük mücadeleyi, masa başında da korumuş olduk.” dedi.

Mustafa Sarıgül, bir gazetecinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, belediye başkanlarıyla yaptığı toplantıda yaşanan tartışmalara ilişkin sorusuna, “CHP’de değişim çağrılarına cevap veriliyor. Türkiye Değişim Partisi olarak biz de CHP ile birleştik. Bu da değişim için en önemli göstergedir. Her CHP’linin yapması gereken şey içe değil dışa dönük mücadeledir. Bizim görevimiz, ‘CHP’ye bir oy nasıl kazandırabilirim?’ hesabını yapmaktır. Gerçekler, genel merkezlerde değil, halkın arasındadır. Biz, halkın arasında olmaya devam edeceğiz.”  sözlerini söyledi.