Ercan Çankaya

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan Adayı Berk Hacıgüzeller, Kağıthane Belediye Başkan Adayı Oktay Öndeş ve Kağıthane Belediyesi'nin son sosyal demokrat başkanı Osman Söyler'in yeğeni Memleket Partili Hasan Söyler; bugün (10 Mart 2024) Barbisos Restoran'da partilileriyle ve Kağıthanelilerle bir araya geldi.

Beş bini aşkın kişinin katıldığı kahvaltıda kalabalık dışarı taştı.

Muharrem İnce'nin büyük bir kalabalıkla yürüyerek geldiği etkinlikte Memleket Partisi Genel Başkanı'nı bir zeybek ekibi karşıladı. 

muharrem ince zeybekKalabalığın yerlerini almasının ardından etkinlikte önce Kağıthane Belediye Başkan Adayı Oktay Öndeş konuştu. Öndeş'in ardından sözü İBB Başkan Adayı Berk Hacıgüzeller aldı.

5-2

Hacıgüzeller,  deprem kenti İstanbul'da depreme karşı yeterli önlemlerin alınmadığını söylediği konuşmasında yerel yönetimlerin bir deprem durumunda tüm umutlarını AFAD'a bağladıklarını söyledi. Depremin ilk saatlerinde müdahalenin Kahramanmaraş merkezli depremlerde öneminin görüldüğünü söyleyen Hacıgüzeller, İstanbul'da da her bölgede acil müdahale ekipleri kuracaklarını söyledi. Depreme karşı alınan önlemlerin kentsel dönüşümle sınırlı olduğunu söyleyen Hacıgüzeller, kentsel dönüşümün de planlı yapılmadığını söyledi.

İstanbul'un en büyük sorununun ulaşım olmaya devam ettiğini söyleyen Hacıgüzeller, metro ve toplu ulaşım planlaması yapılırken sahil kesiminde yaşayan kent nüfusunun üçte biri dikkate alınmadığını için, bu kesimin iç kesimdeki toplu taşımalara ulaşmaya çalışırken yarattıkları trafiğin ulaşım probleminin en temel nedeni olduğunu söyledi.

Hacıgüzeller'den sonra sözü İnce aldı. Kağıthaneli küçükler İnce'ye söze başlamadan önce çiçek hediye ederek elini öptüler.

3-11İnce, söze elli yaş grubu üzeri misafirlere bir hatırlatmada bulunarak başladı. Kendi çocukluklarında süt yetişen köylerin okullarında, çocuklara Amerika'nın "yardım" adı altında gönderdiği süt tozlarının içirildiğinden bahsederek emperyalizmin önce halkın beslenmesine, yani tarım ve hayvancılığa ve eğitime saldırdığını söyledi. Memleket Partisi'nin yerel ve genel iktidarında önceliğin gıda ve eğitim olacağını söyledi. 

Devlet yardımı olmadan, arkalarında belediyelerin desteği olmadan Memleket Partisi'ni "bugünlere getirdiklerini" söyleyen İnce, "arkadan vurmalara", seçim döneminde yapılan dezenformasyona rağmen doğruları anlatmaktan vazgeçmediklerini belirtti. 

Kahvaltı programının tamamlanmasının ardından İnce, geldiğinden daha fazla bir kalabalıkla salondan ayrılarak halkla buluştu.

muharrem ince kağıthane6-2