Samsun'un Atakum ilçesi Atatürk Bulvarı'nda hızlı bir şekilde seyir halinde olan motosiklet sürücüsünü durduran Samsun Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı trafik polisinin tavrı sosyal medyada gündem oldu.

"CEZA İÇİN DEĞİL AİLEN İÇİN YAŞA"
Işıklarda durdurduğu motosiklet sürücüne uyarılarda bulunan polis, "Yaşın kaç senin? Ben senin amcan yaşındayım. Böyle iki tane sağlı, sollu tokat çekip ayıltmak istiyorum. Ölürsen anne ve babana biz ne diyeceğiz? Ben de motoru seviyorum. Anladım motorun havalı, sen de karizmatiksin ama ölürsen ne yapacağız yavrum. Bu mont (Gencin üstündeki montu işaret ederek) ne diye biliyor musun? Cesedin bozulmasın diye. Yoksa ölmeni engellemiyor. Ceza için değil, ailen için yaşa. Kalbinizi kırmışızdır ama özür dilerim." dedi.

"KENDİSİNE ÖRNEK TAVRI İÇİN TEŞEKKÜR ETTİM"
Trafik polisinin derdinin ceza yazmak olmadığını, 27 yaşındaki genç bir motosiklet sürücüsüne bir baba şefkatiyle yaklaşmak, nasihat vermek, uyarmak olduğunu belirten Yerlikaya, "Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nde Şahin görevlisi Alper Gökhan Yıldırım’ı telefonla aradım, kendisine örnek tavrı için teşekkür ettim." dedi.

Motosiklet sürücülerine de seslenen Yerlikaya, trafik kurallarına uyma ve aşırı hız yapmama uyarısında bulundu.