Moody’s Türkiye’nin notunu bir kez daha düşürdü

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin notunu B1’e düşürdü, ekonomik görünümü de “Negatif” olarak belirledi. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin kredi notunu Ba3’ten B1’e düşürürken, ekonomik görünümünü de “negatif” olarak değerlendirdi. ABD’li ekonomi kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin kredi notunun düşürülmesine gerekçe olarak, ödemeler dengesi krizinin artmaya devam etmesini gösterdi. Kuruluştan yapılan açıklamada, borçların ödenmesi ve kalkınmanın […]

Ekonomi Moody's Türkiye'nin notunu bir kez daha düşürdü

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin notunu B1’e düşürdü, ekonomik görünümü de “Negatif” olarak belirledi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin kredi notunu Ba3’ten B1’e düşürürken, ekonomik görünümünü de “negatif” olarak değerlendirdi.

ABD’li ekonomi kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin kredi notunun düşürülmesine gerekçe olarak, ödemeler dengesi krizinin artmaya devam etmesini gösterdi. Kuruluştan yapılan açıklamada, borçların ödenmesi ve kalkınmanın sürdürülebilmesi için gereken nakit paranın temin edilmesine olan güvencin sarsıldığına işaret edildi.

Türkiye Hazine ve Maliye Bakanlığı ise Moody’s’in kararına tepki gösterdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s tarafından verilen not indirim kararı, Türkiye ekonomisinin temel göstergeleri ile bağdaşmamakta ve bu nedenle kuruluşun analizlerinin nesnelliği ve tarafsızlığı açısından soru işaretleri yaratmaktadır” denildi.

Moody’s geçen Ağustosta Türkiye’nin notunu Ba2’den Ba’3e düşürmüştü.

En çok okunan haberler

Saray duyurdu: Atatürk’e ‘firavun’ diyen Nuri Pakdil öldü

Ankara Şehir Hastanesi'nde tedavi gören gerici yazar Nuri Pakdil 85 yaşında hayatını kaybetti.

Trump’ın Erdoğan’a yazdığı mektubun arkasındaki psikolojik nedenler

Günlerdir Türkiye ile birlikte bütün dünya Trump'ın AKP’li cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazdığı mektubu konuşuyor. Efendim neymiş mesele diplomatik teamülleri aşıyor nezaket kurallarına uymuyormuş. Mektubun...

‘Ülkemde Neler Oluyor?’ programının bu haftaki konuğu İhsan Eliaçık

Toplumsal TV'de yayın hayatına başlayan, Linda Gözde Karasu'nun sunduğu 'Ülkemde Neler Oluyor?' programının bu haftaki konuğu İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık olacak. 

Haydarpaşa ihalesi: Nasıl bu kadar pervasızlar?

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı tarafından Haydarpaşa ve Sirkeci Gar binalarının kullanılmayan kısımlarının “kültür ve sanat etkinliklerinde kullanılmak üzere” çıartıldığı ihaleye katılımcılardan İstanbul Büyükşehir...

Bahçeli, ihraç ettiği isme ne gönderdi?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partiden ihraç ettiği eski MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’na dikkat çeken bir hediye gönderildi...

Güncel

Şili’de sokağa çıkma yasağı sürüyor: Ölenlerin sayısı 8’e yükseldi

Şili'de Cuma günü 5 bölgede olağanüstü hâl (OHAL) etmiş, bu bölgelerde halkın hareket ve toplanma hakkı sınırlandırılmıştı. Protesto gösterilerinde şu ana kadar 8 kişi hayatını kaybetti.

‘250 bin lira maaş alan başkan, 2.400 lira maaş alan işçileri attı’

Ordu Belediyesi’ndeki işçi kıyımına tepki gösteren Mehmet Öztürk adlı yurttaş, sosyal medyadan AKP’li Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in maaşlarının dökümünü yayınladı. Öztürk, '6...

Ahmet Hakan, Kuzu’ya sert çıktı! ‘Ağzından çıkanı kulağı duymamış’

Ahmet Hakan, bugünkü yazısında Bülent Arınç'ın damadının FETÖ'den beraat etmesine tepki gösterdi.

Haydarpaşa ve Sirkeci için mücadele bugün başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, garları kiralama ihalesindeki skandala karşı mücadele başlatıyor. İBB, önce ihalenin iptali için dava açacak, ardından sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacak.

ABD başkanları ve tehdit mektupları

Amerika’nın Anadolu topraklarıyla ilişkisi, 1772’de donanması yakılan Osmanlı Devleti’nin; yeni savaş gemileri inşası için getirdiği mühendislerle başladı. O günden Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna kadar inişli-çıkışlı...

Şili’de sokağa çıkma yasağı sürüyor: Ölenlerin sayısı 8’e yükseldi

Şili'de Cuma günü 5 bölgede olağanüstü hâl (OHAL) etmiş, bu bölgelerde halkın hareket ve toplanma hakkı sınırlandırılmıştı. Protesto gösterilerinde şu ana kadar 8 kişi hayatını kaybetti.

Emine Bulut cinayetinin ikinci duruşması başladı: Çok sayıda kadın katıldı

Kırıkkale'de 18 Ağustos Pazar günü eski eşi Emine Bulut'u, kızının gözü önünde bir restoranda bıçaklayarak öldüren Fedai Varan 2'nci kez hakim karşısına çıktı.

‘250 bin lira maaş alan başkan, 2.400 lira maaş alan işçileri attı’

Ordu Belediyesi’ndeki işçi kıyımına tepki gösteren Mehmet Öztürk adlı yurttaş, sosyal medyadan AKP’li Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in maaşlarının dökümünü yayınladı. Öztürk, '6...

İhraç edilen isme Bahçeli’den dikkat çeken hediye

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partiden ihraç ettiği eski MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’na dikkat çeken bir hediye gönderildi.

RTÜK’ten yandaşlara kıyak!

RTÜK üyesi İlhan Taşçı, AKP'ye yakınlığıyla bilinen kanallara herhangi bir yaptırım uygulanmadığını ve bizzat RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin tarafından bahsi geçen kanallarla ilgili rapor düzenletilmediğini savundu.

Lübnan’da protestolar devam ediyor! Sayıları 1 milyon 700 bine ulaştı

Beyrut'ta göstericiler genel grevin sürdürülmesi, yolların kapatılması ve meydanların doldurulması çağrısında bulundu.