Trabzonspor'un sezon başında İngiltere'nin Southampton takımından kadrosuna kattığı ancak sezon öncesinde Slovenya'daki hazırlık kampı çalışmalarında çapraz bağları yırtılan Hırvat futbolcu Mislav Orsic, nihayet sahalara dönüyor.

Uzun bir tedavi ve rehabilitasyon sürecinin ardından Orsic, artık hazır durumda. Hırvat orta saha oyuncusu son olarak 1 Mart 2023'te Southampton'ın FA Cup'ta Grimsby Town ile oynadığı maçta 59 dakika forma giymişti. Bu maçın ardından, Teknik Direktör Abdullah Avcı'nın ona süre vermesi durumunda, Orsic Konyaspor maçıyla birlikte yeniden yeşil sahalara dönecek.

Sezon başında büyük umutlarla transfer edilen Orsic'in performansını takımdaki herkes merakla bekliyor. Avcı, antrenmanlardaki performansını yakından izlediği tecrübeli oyuncunun maç eksikliğini de göz önünde bulundurarak performansını değerlendirecek. Trabzonspor'un sezon başında önemli bir yatırım yaparak kadrosuna kattığı Orsic'in, geri kalan lig sezonunda göstereceği performans, kulübün transfer politikasını da etkileyecek.