Namoğlu: Gerektiğinde bırakıp gitmeli

0
54

Merkez Hakem Kurulu (MHK) başkanlığı görevini bırakma kararı alan Yusuf Namoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) yakın medya kuruluşlarının kurula cephe aldığını savundu.

‘HEM TFF’DEYİZ, HEM KARŞIMIZDA MEDYA VAR’

İstifa kararının ardından NTV’ye konuşan Namoğlu, “Arkadaşlarla görüştük, ligin devre arası istifa kararını değerlendirdik. TFF’ye yakın medya kuruluşlarından aleyhimizde konuşmalar başladı. O zaman düşünmeye başladık, ne oluyor dedik. Hem TFF’deyiz, hem karşımızda medya var” dedi.

‘TRABZON MAÇI BARDAĞI TAŞIRDI’

Süper Lig’in 21. haftasında oynanan Galatasaray-Trabzonspor maçında hakem Ümit Öztürk’ün verdiği hatalı kararların ‘bardağı taşırdığını’ dile getiren eski MHK başkanı şunları söyledi: “Bardağı taşıran son damla, Trabzon maçı oldu. O arkadaş da yeteneği belli bir arkadaş. Tutup da monitöre bakıp yanlış karar verme olayı kaldırabileceğimiz bir şey değildi. Bugüne kadar hep ismimizi toplumda koruduk. Artık ismimiz yıpranmaya, erimeye başladı, bunu hissettik. Koltuk uğruna devam etmenin gerekli olmadığını düşündük. Gerektiğinde insanlar koltuğu bırakıp gitmeli diye düşünüyorum.”

‘YANLIŞTA ISRAR EDİLMİŞ’

Ligde bu sezon hayata geçirilen Video Yardımcı Hakem (VAR) sisteminin henüz oturmadığını dile getiren Namoğlu şu ifadeleri kullandı: “Bu sisteme inandık, başta Göksel Gümüşdağ olmak üzere, büyük emeği var. Sistemi getirdik ama henüz oturmuş değil. Gidiyorsunuz monitöre bakıyorsunuz, doğru kararı vermen lazım artık. Her açıdan izleniyor pozisyonlar. Adalet gelecek diye düşündük ama bazı hakem arkadaşlar ekrana gelmelerine rağmen yanlış kararlar verdiler. Bunları tabii ki dinlendirmeye aldık. Soruyoruz, ‘Öyle yorumladım’ diyor. Yanlışta ısrar edilmiş.”