31 Mart Yerel seçimlerine sayılı günler kaldı. Yarışın en heyecanlı geçeceği büyükşehir şüphesiz İstanbul olacak. Anket şirketleri Ekrem İmamoğlu ile Murat Kurum arasındaki yarışa ilişkin çok sayıda araştırma açıkladı. Metropoll Araştırma'nın yöneticisi Özer Sencar, araştırmayı sosyal medya hesabından "Metropoll Araştırma “Türkiye’nin Nabzı” serisi içinde İBB Başkanlığı seçimi ile ilgili olarak mart ayında iki araştırma gerçekleştirdi. Bu araştırmalarda başkan adaylarının ölçülen oy destekleri aşağıdaki tabloda sunulmuştur" notuyla paylaştı.

Sencar'ın yayınladığı tabloda, Metropoll'un 15-18 Mart tarihleri arasında 39 ilçede 1663 kişiyle görüşülerek yapılan araştırması ile 24-26 Mart arasında 2100 kişiyle yapılan araştırması karşılaştırılıyor.

Bu karşılaştırmada Ekrem İmamoğlu lehine bir artış gözlenirken, Murat Kurum'un oy oranında küçük bir düşüş olduğu göze çarpıyor. Araştırmada dikkat çekici bir diğer artış ise Zafer Partisi İstanbul adayı Azmi Karamahmutoğlu'nun oy oranında görülüyor. Karamahmutoğlu iki araştırma arasında oy oranını bir puandan fazla artırmış.

MetroPOLL'ün İstanbul'daki seçime ilişkin mart ayında yaptığı son anketin (24-26 Mart) sonuçları şöyle:   

CHP Adayı Ekrem İmamoğlu: Yüzde 48,6  
AKP Adayı Murat Kurum: Yüzde 37,0