Esra Örnek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve parti kurmaylarının Youtube üzerinden sızdırılan 15 dakikalık videosu gündem oldu. 

Bunun üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, CHP'nin bu toplantıdan haberi olmadığını ve bu toplantıyı doğru bulmadıklarını açıkladı.

Seçimin ardından ''değişim'' açıklamalarıyla gündemden düşmeyen CHP'nin yerel seçimlerdeki tavrı ise hayli merak konusu olmaya devam ediyor. 

Eski CHP Milletvekili Gürsel Tekin ise gündemde sıkça yer alan ''video'' haberlerinden rahatsızlığını dile getirdi. 

'İNSANLARIN VİDEO İLE MEŞGUL OLMASI BENİ ŞAŞIRTIYOR'
Tekin, ''17-25 Aralık'ta devleti soyanlar bu Youtube videosu kadar etkili olamadı. Dün hayatına son veren dört insanın taziyesinden geldim. Memleket bu kadar yangın yeri olmuşken insanların bu video ile meşgul olması beni de şaşırtıyor'' ifadelerini kullanarak eleştiride bulundu. 

Toplumsal Haber aracılığıyla medya gruplarına seslenen Tekin, şu ifadeleri kullandı:

İstanbul'da beka meselesi haline gelmiş sığınmacı politikası uygulanmazken, tersine dönüş biriminde 10 bin hane sıra beklerken, sefalet ve yoksullukta yaşayan insanlarımız köyüne, kasabasına dönmek için sıra beklerken gündem olan olayın video olması haksızlıktır.

Şu anda 140 bin çocuğun kayıp olduğunu da vurgulayan Tekin, 105 bin çocuğun imkanları olmadığı gerekçesiyle üniversiteye kayıt yapamadığını ekledi. 

Uyuşturucu sorununa da dikkat çeken Tekin, ''İstanbul çeperlerinde yüzbinlerce çocuğun uyuşturucuya bulaştığını ifade etti. 

Elbette CHP'nin videosu da tartışılsın açıklaması yapan Tekin, bu çağrıya cevap verilmediği takdirde yabancı medya grupları ile iletişim sağlayacağını dile getirdi. 

'YANLIŞ YAPIYORSUNUZ KARDEŞİM'
Tekin, sızdırılan video hakkında ise ''Gerekirse ‘değişim’ isteyen arkadaşlarıma gideceğim, ‘Yanlış yapıyorsunuz kardeşim, gelin mart ayını zaferle sonuçlandıralım’ diyeceğim. Benim bütün uğraşım bu. Yoksa bir delege avı falan içinde değilim" ifadelerini kullandı.