Kadın gazeteciler erkek adli tutukluların koridorunda tutuluyor

Van T Tipi Kapalı Cezaevi’nde hala erkek adli tutukluların bulunduğu koridorda tutulan gazeteciler Nazan Sala ve Şehriban Abi’ye, akşam yemeğinin yanında sabah kahvaltısı için bir parça peynirin verildiği aktarıldı.

Medya 17.10.2020, 12:51
Kadın gazeteciler erkek adli tutukluların koridorunda tutuluyor

Van’ın Çatak ilçesinde 11 Eylül’de operasyona çıkan askerlerce iki yurttaşın işkenceyle gözaltına alınıp helikopterden atıldıklarını belgeleriyle kamuoyuna duyurulmasının ardından tutuklanan Jinnews muhabiri Şehriban Abi ve Gazeteci Nazan Sala’nın, tutuklu bulundukları Van T Tipi Cezaevi’ne maruz kaldıkları hak ihlali devam ediyor.

MA'da yer alan habere göre; Gazeteciler Abi ve Sala’nın, Kovid-19 salgını gerekçesiyle Van T Tipi Kapalı Cezaevi’nde erkek adli tutukluların bulunduğu koridorda karantinada kalmaya devam ettiği öğrenildi. Abi ve Sala’ya çay ve su verilmezken, kuş pisliği ve kusmuğun olduğu koğuşlarının temizlenmesi için sadece bir fırçanın verildiği bildirildi. 

KAHVALTI AKŞAMDAN VERİLİYOR
Abi ve Sala’ya, 1 hafta boyunca verilmeyen çarşaf ve yastıkların 2 gün önce verildiği, akşam yemeğinin yanında sabah kahvaltısı için bir parça peynirin verildiği aktarıldı. 

Yorumlar (0)