'İmamoğlu kendi medyasını kuruyor' iddiasında adı geçen televizyoncu konuştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu kendi medyasını kurmak için harekete geçtiği iddia edildi...

Medya 03.07.2020, 22:19
'İmamoğlu kendi medyasını kuruyor' iddiasında adı geçen televizyoncu konuştu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu kendi medyasını kurmak için harekete geçtiği iddia edildi.

MedyaTava’da yer alan iddiyaya göre Büyükşehir'in İBB TV, İBB Haber gibi hesap ve kapalı devre yayınlarıyla bu çalışmaların ilk adımını atan İmamoğlu'nun eski bir medya çalışanı olan sözcüsü Murat Ongun'la bu mecrayı büyütmeyi planladığı aktarıldı.

Habere göre Ekrem İmamoğlu'nun kuracağı kanalın başına ise çok tecrübeli bir televizyoncunun oturacağı iddia edildi. O ismin Nuri Çolakoğlu olduğu belirtildi.

Çolakoğlu ise iddiaların ardından açıklama yaptı. Çolakoğlu, yaptığı açıklamada, “Adımla ilgili olarak söylenen güzel sözlere teşekkür etmekle birlikte sözü edilen TV kanalının, benim bildiğim kadarı ile, İBB Sayın Ekrem İnanoğlu ile bir bilgisi bulunmamaktadır” dedi.

Çolakoğlu şunları söyledi:

Bugünkü medya ortamında tarafsız, bütün taraflara eşit mesafede duracak bir haber kanalı ihtiyaç olduğu noktasından hareketle tanıdığım bir işadamı bu ihtiyacı karşılamak üzere bir arayış içinde olduklarını belirterek, böyle bir projede danışmanlık görevini üstlenip üstlenmeyeceğimi sordu. Geçmiş deneyimlerinden hareketle bütün Türk toplumuna hizmet edecek böyle bir kanal konusunda kendileri ile görüşmeler yapmaktayım. Ama başta da belirtildiği gibi bu girişimin Sayın İmamoğlu ile hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır.

Yorumlar (0)