Ünlü oyuncu Marilyn Monroe'nun Los Angeles'teki mezarının yanı geçtiğimiz haftalarda satışa çıktı. Yıldızın mezarının bir sıra yukarısı ve dört boşluk solu müzayedede 195 bin dolara satıldı.

Beverley Hills'te yaşayan yatırımcı Anthony Jabin, Monroe'nun yanında olmanın "hep hayalini kurduğunu" söyledi. Mezarın yanını satın alan Jabin, aynı zamanda Monroe'ya ait olan bir mayo ve Hugh Hefner'ın eski yatağını da satın aldı.

36 yaşında hayatını kaybeden Monroe'nun mezarı, Playboy dergisinin kurucusu Hugh Hefner'a da oldukça yakın. Monroe'nun 1962'deki ölümünden sonra eski kocası Joe DiMaggio, onun için Westwood Village'da özel bir cenaze töreni düzenledi. Playboy'un kurucusu Hefner'ın daha sonra aktörün yanındaki bir mezarlığa defnedilmesi planlandı.

2009'da Hefner, Los Angeles Times'a "Marilyn'in yanında sonsuzluğu geçirmek, vazgeçilemeyecek kadar tatlı" demişti. 2017'de ölen Hefner'in 1992'de yerini garanti altına almak için 75.000 dolar harcadığı biliniyor.

Julien’s Auctions tarafından gerçekleştirilen açık artırmada Monroe'nun pembe Pucci elbisesi 325 bin dolara satılırken, yıldızın Elizabeth Arden markalı ruju 65 bin dolara alıcı buldu. Hefner'ın ceketi ise 13 bin dolara satıldı.

Monroe kariyeri boyunca "Gentlemen Prefer Blondes", "Some Like It Hot" ve "How to Marry a Millionaire" gibi yapımlarda rol aldı.