Huffington Post'un haberine göre Margot Robbie, sahnenin nasıl çekildiğini anlattı. Mükemmel çekimi elde etmek yaklaşık sekiz kez deneme yapılmış. Görüntüyü elde etmek için, Margot, ayaklarını ayakkabılardan çıkarırken ayakkabılar, yerinde durması için çift taraflı bant ile zemine sabitlendi.


Margot, kamera açısının üzerindeki bir çubuğa tutundu, bir emniyet kemeri veya başka bir destekleyici alet kullanmadı. Nasıl öyle parmak ucunda durabildiğini de açıklayan Margot, çocukken balerin olduğunu söyledi.
Margot sahneleri vücut dublörü kullanmak yerine kendi oynamakta ısrar etmiş. Kendi açıklamasına göre Filmin genel kalitesine katkıda bulunduğuna inanarak orijinalliği ve tutarlılığı korumak istemiş. Margot, dublör kullandığı filmleri izlemekten hoşlanmadığını ve bazı sahnelerin kendisi tarafından oynanmadığını bilmekten rahatsız olduğunu söylüyor.
Margot Robbie'nin yanı sıra, filmde Barbie'nin daimi erkek arkadaşı Ken rolünde Ryan Gosling ve Barbie’nin arkadaşları olarak Emma Mackey, Issa Rae, Hari Nef ve Sharon Rooney gibi diğer isimler yer alıyor.