Mansur Yavaş Financial Times’a konuştu: Bu zafer AKP’nin sandıkta yenilebileceğini gösterecek

Türkiye 31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlere hazırlanırken, siyasetin gündemindeki hareketlilik uluslararası kamuoyunun da dikkatini çekti.

İngiltere’nin saygın gazetelerinden Financial Times, Millet İttifakı adına CHP’den aday olan Mansur Yavaş ile konuştu.

Gazetenin muhabirleri Laura Pitel ve Funja Güler imzalı haberde Ankara’daki seçmenin ekonomik kriz ve enflasyondan dolayı rahatsız olduğu ifade edildi.

‘ANKARA’NIN IŞILTISINI GERİ GETİRECEĞİZ’

Gazeteye konuşan Mansur Yavaş, “Bugün Ankara ile sıradan bir Anadolu kenti arasında bir fark yok. Ankara’nın eski kültürel ve tarihi karakterini canlandırarak, turizmi destekleyerek ışıltısını geri getireceğiz” ifadesini kullandı.

AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mehmet Özhaseki’nin gazeteye demeç vermediği ifade edilirken, Yavaş’ın seçim kampanyasının odağını gözlemlerinin ardından değiştirdiği ifade edildi.

Yüksek enflasyon ve işsizlik gibi konularda seçmenin memnuniyetsizliğine tanık olduğunu söyleyen Yavaş, “Onlar, ‘işimiz yok, yaşam çok pahalı’ demeye başladı. Hükümeti suçlamaya başladılar” ifadesini kullandı.

Yavaş, seçimi kazanması durumunda ise, “Bu zafer AKP’nin sandıkta yenilebileceğini gösterecek. Bu muhalefete moral depolayacak ve hükümetin kendisine, ‘neden kaybettik’ diye sormasına sebep olacaktır” açıklamasını yaptı.

YSK’dan adaylığına itiraz edilen Mansur Yavaş hakkında karar!

Konsensus’un son anketine göre Ankara’da Mansur Yavaş kazanıyor