İspanyol spor basını, son 7 sezondur formasını giydiği Paris Saint-Germain (PSG) takımını 30 Haziran'da bırakacağı iddia edilen Fransız forvet Kylian Mbappe'nin Real Madrid'e transfer olacağını öne sürdü.

Fransız basınında dün çıkan haberde, "Kylian, PSG Başkanı Nasser Al Khelaifi ile görüşüp sezon sonunda ayrılacağını bildirdi. Kulüp, Kylian'ın 2024 sezonu sonunda PSG'den ayrılma kararını ilettiğini doğruladı. Ancak ayrılma şartları henüz tam olarak kararlaştırılmadı." iddiası, İspanyol basınında da geniş yankı buldu.

Marca, As, Mundo Deportivo, El Pais, La Vanguardia, La Razon gibi İspanyol gazeteleri, Mbappe'nin ayrılma haberine geniş yer ayırarak, Fransız futbolcunun Real Madrid'e transfer olma ihtimalinin güçlendiğini ve İspanyol kulübünün bu konuda iyimser olduğunu savundu.

Haberlerde, Real Madrid kulübünün şimdilik sessiz kalmayı tercih ettiği, fair play kurallarına uygun bir şekilde PSG ile işbirliği yapacağı ve Mbappe'nin transferinde son detayları müzakere ettiği iddia edildi.

Normal şartlarda sezon sonunda PSG ile sözleşmesi sona erecek olan Mbappe'nin başka bir takıma transfer olabilmesi için Fransız kulübü ile anlaşılması gereken bazı maddelerin olduğu vurgulandı. Mbappe'nin PSG'den aldığı yüksek maaşın Real Madrid'de dengeleri bozacağı ve bu nedenle kabul edilemeyeceği yorumları yapıldı. İspanyol kulübünün, Mbappe'nin imaj haklarından da pay almak istediği öne sürüldü.

Mbappe'nin Real Madrid'e transfer olması halinde, Luka Modric'in ayrılmasının kesinleşeceği, Rodrygo, Brahim ve Endrick'in aldığı sürelerin de azalabileceği ifade edildi.