CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu ve Hasan Efe Uyar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile birlikte Foça’da, Bağarası Yeni Sanayi Sitesi Temel Atma Töreni’ne katıldı.

Kuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, "Anadolu insanının gururu, geçim sıkıntısını şimdilik örtüyor, perdelemeye yetiyor… Ülke olarak aldığımız borçtan daha fazla faiz ödüyoruz, iç kamu borcu alanında. Devletler iflas etmez ama devletlerin sıkıntısını vatandaş çeker. Bu seçimlerden sonra çok daha fazlasını yaşayacağız” dedi.

"BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE OLMAK ZORUNDAYIZ"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu şu değerlendirmeleri yaptı:
“Çok önemli bir seçim geçirdik. Şimdi de önümüzde yine çok önemli bir seçim var. Bu iki seçim birbirinin devamı. Bizim bu seçimlerde başarılı olmamız lazım. Bu seçimleri 48’e 52’lik bir oyla kaybettik. Yerel seçimlerde başarılı olmamız durumunda, bu totaliter rejimin yapacağı baskıyı hafifletmek, bertaraf etme imkanı olacak. Hep birlikte bu seçimlerle ilgili çalışmak zorundayız. 
‘Allah kimseyi gördüğünden geri bırakmasın’ diye bir söz var. Bu iktidar döneminde, bu millet; gördüğünden geri kaldı. Her alanda. Demokraside gördüğümüzden geri kaldık. Adalette geri kaldık, adalet anlayışında. Ekonomide çok geri kaldık. Kültür alanında geri kaldık.
Anadolu insanının gururu, geçim sıkıntısını şimdilik örtüyor. Anadolu insanının gururu, geçim sıkıntısını şimdilik perdeleme yetiyor. Ama yarın nasıl olacak, zorlanacağız, göreceğiz. Daha fazla ortaya çıkmasını dilemiyorum ama çok sıkıntılı günler geçirdiğimiz çok ortada. Dolayısıyla bizlerin bu sorumlulukla hareket etmesi lazım.  

Sayın Cumhurbaşkanı, yürütme erkinde tek kişidir. Bu hafta içinde, dedi ki, Kırmızı çizgilerimiz istihdam ve büyümedir.’ Ekonomide bu kadar zorluklar yaşayan bir ülkenin Cumhurbaşkanı’nın bunu söylememesi gerekir. Vatandaşın da kırmızı çizgileri var. Vatandaşın kırmızı çizgisi de Erdoğan oluyor gittikçe. Bir yıldan fazla bir zaman oldu, biz; ülke olarak aldığımız borçtan daha fazla faiz ödüyoruz, iç kamu borcu alanında. Bu ne anlama gelir? İflas anlamına gelir. Devletler iflas etmez ama devletlerin sıkıntısını vatandaş çeker. Bu seçimlerden sonra çok daha fazlasını yaşayacağız.

Bu iktidarın bir politikası var, seçime kadar idare etmek; ekonomi politikası seçime kadar idare etmek. Kimse ne olduğunu anlayamıyor. Bu seçimleri hep beraber almak zorundayız. Halka, millete moral vermek zorundayız. Cumhuriyet’in ayakta kalan tek kurumu CHP. Bizler bu sorumluluğun bilincindeyiz. Ekonomi bu durumdayken, bir anlamda Türkiye ekonomide küme düşmüşken; bu sorumluluğu çok daha fazla düşünmek zorundayız. Bir karşı devrim söz konusu. Türkiye bir Orta Doğu ülkesi haline geliyor. Bunu önleyebilecek olan tek kurum biziz. Bizler bu ülkeyi kuran zihniyetiz. Birlik beraberlik içinde olmak zorundayız.” (ANKA)