Kürdün iradesi

Kürdün iradesi senelerdir yok sayılır. Aslında Türk’ün İradesi de yoksayılır. Lakin Türk’ün iradesini yoksaymak için en azından kılıf aranır.

Kürt oyu ile seçilen Belediye Başkanlarından bir kaçı için (Kullanılan oyların belki yarıdan fazlası için) Uzaklaştırma ve kayyum kararı almış İçişleri Bakanlığı. Merak eden ithamları ve delillerini internetten arasın bulsun.

Bana gelince baştan söyleyeyim, Ben bu kararın hukuki olduğuna inanmadım. Ben bu kararın memleket düşünülerek, devlet düşünülerek alınmış olduğuna inanmadım. Hepisinden fazlası da bu kararı bir hukukçu olarak, bir Türk Milliyetçisi olarak ZİNHAR DOĞRU BULMADIM.

Hukukçu olarak;
İsnatların hiç biri yeni değil.

Eşbaşkanlığı bu partinin kendi karar organları belirliyor ve yıllardır uyguluyorlar. Şimdi, mi aklınıza geldi?

Şehit yakınlarına mobbing yapılıyorsa mahkemeye gider, hakkını arar. Hakları öncelikli koruma mekanizması adliyelerdir. Siyaset değil. Mahkemeye bir müracaat var mı? Yoksa manşetler üzerinden mi yürüyorsunuz?

KHK’lılar işe alınmış; Peki bu KHK’lıların arasında Örgüt üyeliğinden dava açılan var mı yoksa sadece KHK ile atıp bıraktınız mı?

DAĞA YARDIM EDİYORLAR: Nasıl ve ne şekilde, ne zaman? MAdem yardım var bu terör soruşturmasının konusudur. Savcılık başlatsın soruşturmayı TUTUKLAMA İSTESİN.

Haklarında Örgüt üyeliği Yöneticiliği Soruşturması var. Tamam da baba zaten vardı. Var iken senin sistemin bunları aday yapmadı mı? Sultanımıza zor mu geldi “Kim ki örgüt suçlaması ile soruşturulmaktadır; aklanmadan aday edilemez” şeklinde bir ferman zor bi şey miydi?

Bu kadar isnatlar gerçekleştirilirken sen nerede idin?

Başkana görevden el çektirirsen yerine kimin bakacağı veya yenisinin nasıl seçileceği yasa ile bellidir Kayyum ne?

İsnatların Ağır kısmı (Örgüt üyeliği yöneticiliği) ÇÖZÜLÜM SÜRECİ ile alakalı duruyor. Yoksa bunlar zaten katalog suçlardır. Tutuklasana başkanları. Belediye Başkanlarının TUTUKLANMASI durumunda görevden alınması gerekir. Onun dışında görevine devam etmelidir. Görevden alma durumunda da yapılacak olan éNormal Prosedürü” takip etmektir. KHK’lar döneminin artık kapanması gerekir. Olağanüstü Hal nedeni ile başlatılan uygulamaların olağan dönemlerde uygulanmamsı gerekir.

Hülasa metinlerin altı hukuken yeterince doldurulmamış. Aceleye getirilmiş, keyfi, siyasi, hukuka mugayir uygulamalar olarak görünmekte.

Türk Milliyetçisi olarak :

Arkadaş biz bu toprakları Kürtler ile paylaşacak mıyız? Paylaşmayacak mıyız? Nasıl bir gelecek kurguluyorsunuz? Bu gelecekte Kürtler var mı yok mu? Kürtler bu devletin TAM ve EŞİT yurttaşlarıdır diyorsanız ona göre davranın. Bu nası kepazeliktir.

Yok kardeşim biz Kürtler ile ortak bir gelecek planlamıyoruz, Maksadımız;

  1. a) Ülkeyi bölüp onlara bir miktar toprak vermektir.
  2. b) Kürtleri Suriye ve Irak’a kaçırmaktır,
  3. c) Kürtleri siyaseten, ekonomik olarak, sosyolojik olarak hukuken sindirip kimliksiz ve kişiliksiz hale getirmektir.
  4. d) İç savaş istiyoruz ki Kürtler’den kurtulalım.

Şeklinde bi şeyler ise bunda da karnınızdan konuşmayın. Hangi şıkkı tercih ediyorsanız bilelim biz de ona göre tavrımızı alalım.

Derdinizi açıktan söyleyecek kadar mert değilsiniz, Hakka saygı gösterecek kadar olgun değilsiniz, hukuku üstün tutacak kadar devlet adamı değilsiniz.

SAHİ KUZUM KİMSİNİZ SİZ?

Bu tavrını yalnızca ayrışmayı körükler, bölünmeyi kışkırtır. Devlet yanlısı olan Kürt’leri örgüte karşı savunmasız bırakır. Eşkiya ile mücadelede devlet haramice yollara sapamaz. Sapabilir lakin bunun maliyeti hukuktan çok daha ağır olur. Sen günü kurtarırsın ama gelecek kaybolur.

90 larda % 3- 5 alınca dua eden Siyasal Kürt hareketini % 10 bandının üzerine sıçrattınız. Seçimlerde anahtar durumuna soktunuz. Az daha uğraşırsanız memleketin anahtarını teslim edeceksiniz.

Allah aşkına azıcık izan, irfan. Azıcıkta adalet. Bir gün size de lazım olacak olan adalet.

Allah Aşkına vicdanı olanlara soruyorum.

İstanbul, Ankara Adana, Mersin Kürt oyları ile AKP tarafından alınmış olsa idi, EŞBAŞKANLAR “Oyları Ampüle basın!” dese idi bu soruşturmalar, bu görevden almalar gene de olacak mıydı?

Evet olacaktı diyen yorum yazsın; bi detaylandıralım şu konuyu. Örgüt liderinin MEKTUBUNU TELEVİZYONDAN OKUYANA, ARANAN ÖRGÜT LİDERİNİ DEVLET TELEVİZYONUNA ÇIKARANA NE İŞLEM YAPMIŞLAR? onu da öğrenip gelsin yazacak kardeşlerimiz.

Etmeyin!!!

Yazıktır!!!

90 lar boyunca benim ülkemi benim devletimi, benim vatanımı benden çok sevenler ile uğraştık. Zaman onları haksız çıkardı. Lakin tarihten ders almayanlar tekrar arzı endam ettiler. Açılım, çözüm, megri megri diyenler, Sınırımızda bir değil tam iki Kürt devleti (Biri Yüzde yüz terör devleti) kurulmasına seyirci kalanlar bugün üzerine tüy dikmektektedirler.

Bu bu milleti, bu devleti, ülkeyi, bu hepinizden çok sevdiğimi iddia edemem. Lakin “Benden daha fazla seven olmadığını” iddia ederim”.

Tanrı Türk’ü basiretsiz yöneticiden de korusun!!!

Eğitimde çöküş

Yazımın başlığını Destek yayınlarından bu günlerde çıkan“Eğitimde Çöküş – İnanç Eksenli Eğitim ve Sonuçları” kitabımın adından aldım. Eğitim nasıl “çökertildi”, yeni öğretim yılına girdiğimiz...

Adli yıl açılışı: Adaletin teslimi

Mevzuata göre adli yıl; her yıl 01 Eylül'den 20 Temmuz'a kadar olan süredir. Adli yıl açılışı Yargıtay Kanununun “Her adli yıl, Ankara'da Yargıtay 1....

Vakıf-Cemaat ve devlet işbirlikleri

İktidarda beşinci dönemini yaşayan AKP hükümetleri, kendilerine taban desteği sağlayan vakıf, dernek ve cemaatlerle “karşılıklı beslenme” esasına dayanan ilişkisini gün geçtikçe perçinledi. Yerel yönetimler...

Bi’ bitmediler

Kripto FETÖ'cüler, Atatürkçülere FETÖ'cü iftirası atmaktan bıkmıyorlar, usanmıyorlar üstelik utanmıyorlar...

Aydın ve Aydınlıların düşmanları

En zeki, akıllı, uyanık, Ateş gibi insanlar çoğunlukla Aydın’dan çıkardı. Hoş hala da öyle… Ondandı, ÖSYM birincilerinin de Aydın’dan olması… Bunun yanında az da olsa, Aydın’da...