VİDEO I 19 Mayıs'ı Cahit Berkay'ın komşuları olarak kutlamanın coşkusu

Komşularına "Dağ Başını Duman Almış" ve "Selvi Boylum"u çalan Berkay "Videoyu çeken ve paylaşan arkadaşa da teşekkürler. O olmasa bu özel anın belgesi olmayacaktı elimde" diyerek kısa bir video paylaştı.

Kültür Sanat 19.05.2020, 23:47 26.05.2020, 00:52
VİDEO I 19 Mayıs'ı Cahit Berkay'ın komşuları olarak kutlamanın coşkusu
Toplumsal Kültür Sanat

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, bu yıl karantina koşullarında ve büyük ölçüde evlerin balkon ve pencerelerinden kutlandı. Bu 19 Mayıs'ta meydanlarda buluşamamanın burukluğu yaşandı ama bazıları için güzel teselliler de yok değildi...

Efsane rock grubu Moğollar'ın kurucusu Cahit Berkay'ın komşuları da şanslı azınlıktan. Usta müzisyen 19 Mayıs'ı penceresinin önünden curasıyla müzik ziyafeti vererek kutladı. Komşuları ise Cahit Berkay'a eşlik etti ve büyük coşku yaşadı.

Bu anları Berkay'ın komşularından biri kaydederek ölümsüzleştirdi. Komşularına "Dağ Başını Duman Almış" ve "Selvi Boylum"u çalan Berkay "Videoyu çeken ve paylaşan arkadaşa da teşekkürler. O olmasa bu özel anın belgesi olmayacaktı elimde" diyerek kısa bir video paylaştı.

"Bu akşam evimin penceresinde günün önemine binaen Dağ Başını Duman Almış ve Selvi Boylum çaldım. Mahallelilerin tepkisi beni çok duygulandırdı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!" diyen Berkay, "Not: Dışarı çıkmayı, insanlarla görüşmeyi ve konserleri çok özlemişim..." ifadelerini kullandı.

İşte o anlar ve komşuların coşkusu:

Yorumlar (1)
Mert 9 ay önce
hani nerede o anlar?