Kadın düşmanı fetvası nedeniyle son günlerin tartışılan ismi Nurettin Yıldız'ın 'Arş'ın Gölgesindeki Genç' ve 'Hayat Rehberi Sohbetleri' adlı kitaplarının Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz tarafından okullarda dağıttırıldığı ortaya çıktı. Cemal Yılmaz'ın dağıttırdığı kitapta kadın düşmanı ve cihadı öven ifadeler bulunuyor. 

(Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz)

Yılmaz, Nurettin Yıldız için attığı tweetleri Erdoğan'ın tepkisinin ardından silmiş..

NURETTİN YILDIZ'IN KİTAPLARINI OKULLARDA DAĞITTIRMIŞ

Yaptığı gerici açıklamalarla son günlerde gündemden düşmeyen Nurettin Yıldız'ın 'Arş'ın Gölgesindeki Genç' ve 'Hayat Rehberi Sohbetleri' isimli kitapları, Cemal Yılmaz tarafından Küçükçekmece ilçesindeki okullara dağıttırıldığı öğrenildi. 

KİTAPLARDA SKANDAL İFADELER

Nurettin Yıldız'ın çocuklara dağıtılan 'Hayat Rehberi Sohbetleri' isimli kitabında, ''Bir vakıf kurduğumuzda orası erkeklerle kadınların birbirine karıştığı yer haline gelmeye başlarsa tez elden kapısına kilit vurmak lazımdır.'' gibi skandal ifadeler yer alıyor.

''ÇOCUKLARA CİHAT PROPAGANDASI''

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz tarafından çocuklara dağıtılan Nurettin Yıldız'ın bir diğer kitabı 'Arş'ın Gölgesindeki Genç' isimli kitabında ise ''Karada, denizde, havada, her yerde; Allah'ın rızası peşinde koştuğumuz her yerde cihat etmeye mecburuz'' ifadeleri geçiyor.

Kitapta, ''Kadın; doğuramadığı, eş olamadığı her dakikayı zararla kapatıyor'' gibi skandal ifadelere de yer verilmiş.

Çocuklara dağıtılan aynı kitapta Nurettin Yıldız, kız çocuklarının tarifini yapmış.

Yıldız'ın kız çocuklarına ilişkin yazdıkları şöyle:

ERDOĞAN'IN 'ACİZ BUNLAR' AÇIKLAMASININ ARDINDAN SİLMİŞ

Cemal Yılmaz, Nurettin Yıldız'ın Erdoğan tarafından hedef alınmasının ardından Yıldız'ı savunduğu twitter mesajlarını kaldırdı. 

Cemal Yılmaz, Twitter'dan Nurettin Yıldız için, ''Şeytan bu kez profosörlerini devreye soktu. Ömrünü islama hizmete adamış @nurettinyildiz Hocamızı itibarsızlaştırmak için çırpınıp durmaktalar. Altın paslanmaz. Altına çamur atmakla kıymeti düşmez. Hak gelecek ve batıl yok olacak. Bize düşen Allah için çok ama çok çalışmaktır.'' mesajını paylaşmştı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nurrettin Yıldız'ın bu fetvalarının ardından şu açıklamayı yapmıştı:

''Son günlerde bakıyorsunuz din adamı olarak ortaya çıkıp da ne yazık ki kadınla ilgili çok farklı açıklamalarda bulunup, dinimizde kesinlikle yeri olmayan bazı kendine göre içtihatta bulunan kişiler çıkıyor ortaya. Anlamak mümkün değil. Yani bunlar ya bu asırda yaşamıyorlar, çok farklı bir dünyada zamanda yaşıyorlar. Çünkü İslam'ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar. Siz İslam'ı 14 - 15 asır öncesi hükümleriyle kalkıp da bugün uygulayamazsınız. Böyle bir şey yok.  Şimdi bir çok hocaefendi beni tefe koyup çalacak. Rabbim bizi tefe koymasın. Diyanetten sorumlu olan başbakan yardımcıma da söyledim. Bizim diyanet teşkilatımızın din işleri yüksek kurulu var. Hocalarımız ne iş yapıyorlar? Sessiz kalıp bu alanı niçin bu adamlara kaptırıyorlar? FETÖ olayı da böyle oldu. Asıl konuşması gereken konuşmayınca meydan kime kaldı? FETÖ'ye kaldı.''

Küçükçekmece Milli Eğitim Müdürü olan Cemal Yılmaz, Erdoğan'ın bu açıklamalarının ardından paylaştığı mesajı sildi.

''MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BU DERNEK VE VAKIFLARLA KUŞATILMIŞ''

Eğitim-İş İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı Oğuz Akkaş, Milli Eğitim Bakanlığı'nın, Milli Eğitim Temel Kanunu'nda açıkça belirtilen amacından saparak her geçen gün yeni bir uygulama ve proje adı altında çeşitli dernek ve vakıflarla iş birliği yaptığını ve aslında bu dernek ve vakıflar tarafından kuşatıldığını belirtti.

Akkaş, Milli Eğitim Bakanlığı'nın protokol imzalayarak okullara çeşitli projelerle girmesine izin verdiğini belirterek, ''Bu dernek ve vakıfların bazıları sansasyonel haberlerle (taciz, dolandırıcılık vb.) çok kez ülke gündemini meşgul etmiş ve halen toplum nezdinde aklanmamışlardır. Bu vakıf ve derneklerin toplumun tümünde karşılık bulmadığı, siyasi ve mezhepçi, cinsiyetçi aidiyetleri ön plana çıkarttıkları bilimsellikten, pedagojik kabullerden ne denli uzak projeler geliştirdikleri kamuoyunun malumudur'' dedi.

''İŞİN ACI TARAFI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ'NÜN BU AÇIKLAMALARA DESTEK VERMESİ''

Son dönemde yaptığı çağ dışı, cinsiyetçi açıklamalarıyla gündeme gelen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız’ın vermek istediği mesajın, bu türden vakıf ve derneklerin amaç ve çalışmalarını açıkça gözler önüne serdiğini söyleyen Akkaş, ''İşin daha acı olan tarafı ise İstanbul Küçükçekmece Milli Eğitim Müdürü gibi eğitim camiasında yönetici konumunda olanların bu açıklamalara destek vermesi ve bu şahsın kitaplarını okullara dağıtmasıdır. Laik, bilimsel eğitim temelinde yürütülmesi gereken eğitim-öğretim çalışmalarının bu zihniyetteki kişilerce yönetilmesi 94 yıllık Türkiye Cumhuriyeti'nde eğitim öğretimde gelinen noktayı göstermesi açısından ürkütücüdür. Aynı Milli Eğitim Müdürünün sosyal medyada yaptığı destekleyici açıklamayı, Cumhurbaşkanının aksi yönde yaptığı açıklamanın hemen ardından silmesi ise ayrıca trajikomik bir davranış olarak önümüzde durmaktadır. Liyakata önem verilmeden yapılan yönetici atamalarının doğurduğu olumsuz sonuçlar hanesine maalesef bir yenisi daha eklenmiştir'' diye konuştu.

''GÖZ YUMULUYOR''

Akkaş devamında şunları söyledi:

''Yakın zamana kadar eğitim sistemimize nüfus etmesine göz yumulan ''ne istedilerse verilen'' FETÖ terör örgütünün ülkemize ihaneti hepimizi derinden sarsmışken bundan ders çıkartılması ve laik, bilimsel eğitimin esas alınması gerektiği açıkça ortada iken maalesef halen mezhepçi ve siyasal bir ideolojiye dayanan, laik düzene karşı söylemler geliştiren cemaat, vakıf ve derneklerin Milli Eğitim sistemimizde söz sahibi olmaya çalıştığını ve karar merciinde olanların bunlara göz yumduklarını hatta bu çalışmaları desteklediklerini görmekteyiz.

Kimse Türkiye'nin geleceği olan yavrularımız üzerinden siyasi çıkarlarını şekillendirememeli. Kimse, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün biz eğitim neferlerine mirası olan çocuklarımıza, çağdışı bir eğitimi reva görememeli.

Bizler Eğitim İş’li öğretmenler ve eğitim iş görenleri olarak bilimsellikten, laik eğitimi savunmaktan ve uygulamaktan asla vazgeçmeyeceğimizi, okullarımızda bu tür vakıf ve derneklerin çalışmalarına katılmayacağımızı, Milli Eğitim’in temel ilkelerine aykırı olarak gerçekleştirmeye çalışılan projelere ve protokollere karşı hukuksal mücadelemizi sürdüreceğimizi, laik eğitim ve sosyal devlet ilkelerine aykırılık taşıyan hiçbir uygulamaya geçit vermeyeceğimizi bir kez daha vurguluyoruz.''

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner78