Kamu Personel Seçme Sınavı’nda (KPSS), fizik öğretmenliği alanında Türkiye birincisi olan Deniz Eren Demir, mülakatta düşük puan alarak elendi. Demir, “Tüm soruları bilmeme rağmen neden elendim, hiç bilmiyorum” dedi.

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 88.295 puanla fizik alanında KPSS 2018 Türkiye birincisi olduğu bildirilen Demir, sözleşmeli öğretmenlik sınavına girdi.

Ancak 14 Aralık 2018’de yapılan mülakatta 54 puan verilen öğretmen adayı, KPSS’deki üstün başarısına karşın başarısız kabul edildi.

‘2016’DA 95 PUAN ALMIŞTIM’

“2016’da girdiğim mülakatta 95 puan aldım. Bütün soruları bildiğim halde ne oldu da bu yılki mülakatta elendim?” diye soran Demir, şöyle konuştu: “Girdiğim mülakatların hiçbirinde komisyon üyeleri tarafından zarfın içinde bulunanların dışında bir soru ile karşılaşmadım. 54 puan verilen son mülakatımda da sorulan soruları yanıtlarken puanımın düşük verilmesine neden olacak herhangi bir durum yoktu. Ben geçen bir yıllık süre içerisinde ne oldu da kendimi ifade edemez hale geldim ve bu kadar farklı puan aldım, anlamış değilim.”