Sezon finaline doğru yaklaşırken, diziden dört önemli ismin ayrılacağı kesinleşti: Yiğit Kirazcı, Serkan Tınmaz, Müjde Uzman ve Selin Türkmen.

Melis Civelek ve Zeynep Gür'ün kaleme aldığı sürükleyici senaryosuyla izleyicileri ekrana kilitleyen "Kızılcık Şerbeti", set arkasında yaşananlarla da merak konusu oldu. Dizinin son bölümüyle yaz tatiline girecek olan ekip, sezon finalinde önemli değişiklikler yaşayacak. Ancak bu ayrılıklar, dizinin tansiyonunu düşürmeyecek. Ayrılacak oyuncuların karakterleri senaryo gereği ölmeden veda edecek, bu da ilerleyen bölümlerde tekrar geri dönebilecekleri ihtimalini gündeme getirdi.

Kızılcık Şerbetinde Ayrılık

Ayrılacak isimler arasında en çok dikkat çeken, Rüzgâr karakterine hayat veren Yiğit Kirazcı oldu. Kulislere sızan bilgilere göre, Kirazcı'nın yapım şirketine sunduğu talepler karşılanamadı ve ünlü oyuncu kendi isteğiyle diziden ayrılma kararı aldı.

Dizide Umut karakterini canlandıran Serkan Tınmaz'ın ayrılık nedeni ise senaryodaki rolünün bitmesi. Alev karakterine hayat veren Müjde Uzman ise set yoğunluğundan dolayı çok yorulduğunu belirterek ayrılma kararı aldı. Çimen rolündeki Selin Türkmen ise eğitim hayatına devam etmek istediği için diziden ayrılıyor.