CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, PM üyeleri ile yaptığı toplantının ardından dün akşam yeni milletvekilleriyle yemek yedi. 

BirGün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre; Kılıçdaroğlu parti içi tartışmaların kamuoyu önünde yapılmasına tepki gösterdi. Bu tartışmaları basın ve vatandaşların önünde sürdüren isimlerin CHP’den uzaklaştırılacağını ekledi. 

Toplantıda Ekrem İmamoğlu ile beraber zoom toplantısına katılan isimlerinde yer aldığı öğrenildi. Değişim tartışmalarının da konuşulduğu toplantıda Kılıçdaroğlu'nun milletvekillerinden iktidarın gündem değiştirme çalışmalarına katkı verilmemesini istedi. 

SAHADA OLACAKLAR
Kılıçdaroğlu’nun ayrıca CHP’nin son yerel ve genel seçimlerde düşük oy oranına sahip yerleşim yerleri için özel ekiplerin oluşturulmasını ve milletvekillerinden Mart ayına kadar sahada olmalarını istediği de bildirildi. 

DEVAMSIZLIK YAPMAYIN
 Kılıçdaroğlu'nun özellikle komisyon süreçlerinden itibaren tartışmalı tekliflere karşı etkin mücadele verilmesini, gereksiz devamsızlıkların yapılmamasını istediği öğrenildi.  

MAHALLELERDE İTİRAZ 
Öte yandan mahalle delegelerinin belirlendiği CHP’de bu sürece itirazlar da genel merkeze ulaştı. Partiye bu konuda çok sayıda itiraz başvurusu yapıldığı öğrenilirken bu itirazların bir bölümünün kabul edildiği öğrenildi. Bu nedenle seçimlerin yenileneceği kaydedildi.