Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye ‘beka’ sorusu: Türkiye Cumhuriyeti’nin silah fabrikasını Katar’a satan kim?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin söylemlerini samimi bulmadığını söyledi.

Sözcü’den Zeynep Gürcanlı’ya konuşan Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı: “Sayın Bahçeli’nin söylemlerini samimi bulmuyorum. Cumhur İttifakı’nın sözcüsü olarak konuşuyor. Benim milliyetçilik anlayışımla, Sayın Bahçeli’nin milliyetçilik anlayışı arasında dağlar kadar fark var. Biz vatanseveriz. Biz ordumuzun da, güvenlik güçlerimizin de güçlü olmasını isteriz. Türkiye’nin her alanda güçlü olmasını, üretmesini isteriz. Onun tek görevi Cumhur İttifakı’nın sözcüsü olarak beni eleştirmek.”

’17 YILDA NE YAPTINIZ?’

Cumhur İttifakı’nın ‘beka sorunu’ söylemine de değinen CHP lideri, “Ülkelerin çıkarları vardır. Bir beka sorunuyla karşılaşmamak için kendi geleceklerini güvence altına alacak politikalar geliştirirler. Eğer siz bu politikaları üretmeyip, ‘Türkiye’nin beka sorunu var’ derseniz size sorarlar; 17 yılda ne yaptınız? 17 yıl önce beka sorunu yoktu da şimdi niye bir beka sorunu ile karşı karşıya kaldınız? Bu sorunun yanıtını henüz almış değiliz” diye konuştu.

‘BAHÇELİ BUNA BİR ŞEY DİYOR MU?’

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: “Türkiye’de geriye gidiş var. Bahçeli gerçekten böyle bir sorun olduğuna inanıyorsa, o sorunu yaratan otoriteye, düşünceye hesap sormak zorunda. Bana değil. Türkiye Cumhuriyeti’nin silah fabrikasını Katar’a satan kim? Bu beka sorunu değil mi? Bahçeli buna bir şey diyor mu? Hangi ülke bunu kabul eder?”

Kılıçdaroğlu: Ordusunun silah fabrikasını Katar’a satana milliyetçi denmez

Karar yazarı Beki: AK Parti içinden ‘beka’ söylemine itirazlar artıyor

Yandaş yazar da itiraz etti: Beka kavramını her zaman her yerde kullanmak doğru değildir

Bülent Arınç uyardı: Ülkede beka diye bir sorun yok, seçim stratejimiz doğru değil

Fatih Altaylı: 80 milyonu parça parça bölerseniz beka sorunu olur elbet

AKP’li Özdağ: Bu seçimlerin beka ile alakası yok

Meral Akşener: Onları buluşturan ülkenin değil koltuklarının bekasıdır

Bahçeli: Patlıcan bir kilo az iki kilo çok olabilir ama beka giderse hayatımız söner

Zeybekci: Vatandaşın baktığı yerden bir beka sorunu yok, öyle de olmalı