CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ülkücülere seslenerek, “Kendi ordusunun silah fabrikalarını yabancı bir orduya satanlara milliyetçi denmez” dedi.

Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le birlikte Millet İttifakı’nın ikinci ortak mitingi için Aydın’da yurttaşların karşısına çıktı.

‘MALI GÖTÜRMEYE ÇOK MERAKLILAR’

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kendisine yönelik ‘Bay Kemal’ hitabını hatırlatan Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Bay Kemal deyip beni muhatap almak istiyor. Benim muhatap almam için namuslu adam olması lazım. Bay Kemal olmak kolay değil. Bay Kemal olmak zor bir iştir. Onu gülerek izliyorum. Her söylediğinde de bunlar benim aklıma geliyor. Bay Kemal dediği zaman kimsenin aşına işine el koymayan, malı götürmeyen bir adam aklına gelsin. Biliyorsunuz malı götürmeye çok meraklılar.”

‘VARLIK KUYRUĞU OLSA SEN GİRERSİN’

CHP lideri şöyle devam etti: “AKP’li ve MHP’li kardeşlerim, 17 yıldır tek başına memleketi yönetiyorlar. İstedikleri kanunu, kararnameyi çıkardılar, istediklerini paşa, vali, rektör yaptılar. İstediği sarayı yaptı, yazlık sarayı var, uçan sarayı var, her şeyi var. Asıl soru şu: 17 yılın sonunda nasıl olur da bu güzel ülke soğan kuyruğuna mahkum edilir? 17 yıldır tek başına yönetiyorsun, milleti soğan kuyruğuna sokuyorsun. Sonra da adına ‘varlık kuyruğu’ diyorsun. Varlık kuyruğu olsa, fakiri fukarayı kovar o kuyruğa sen girersin. Seni ben çok iyi bilirim, yakınlarını çok iyi bilirim. 1 kuruş vergi ödememek için Man Adası’na gittiler. Siz kefen bezine vergi ödüyorsunuz, onlar hiçbir şeye vergi ödemiyorlar. Sen vergi veriyorsun onlar kürkten vergiyi kaldırıyorlar. Sandığa gidip bunun hesabını soracaksınız.” 

‘KATAR EMİRİ UÇAK VERDİ, BEYEFENDİ FABRİKA VERDİ’

Konuşmasının devamında ülkücülere seslenen Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:  “Ülkücü kardeşlerime özel bir bağlamda seslenmek isterim. Milliyetçilik, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye istemektir. Ne yaptılar papazı? Trump’ın isteği üzerine serbest bıraktı. Bu mu milliyetçilik? Şimdi bana kalkmış milliyetçilik dersi vermeye çalışıyor. Kendi ordusunun silah fabrikalarını yabancı bir orduya satanlara milliyetçi denmez. Sakarya’daki Tank-Palet Fabrikası neden Katarlılara satılıyor. Ne karşılığında sattılar? Katar Emiri uçak verdi, Beyefendi de buradan fabrika verdi. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı başka bir ülkenin verdiği uçağa binmez.

Akşener sözünün arkasında: Vatandaşa terörist dedi, yüzüne vurunca bozuldu

CHP’li Öztrak Bahçeli’ye Tank Palet fabrikasının satışını sordu

Tank Palet’i havada kaptı, Saray’a otobüs verdi!