Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TGRT Ankara Temsilcisi Fatih Atik’in sorularını yanıtladı.

Atik’in, “Olağanüstü kurultay toplama girişiminiz var mı? Dönüyor musunuz?” sorusuna Kılıçdaroğlu, “Yok hayır öyle bir şey yok. CHP’nin başarılı olması için tabii bizim de arzumuz, herkesin ortak arzusu. Bazı engeller var her siyasi partinin önünde engeller vardır. CHP'nin önünde de engeller vardı. Başarılı olması için herkes elinden geleni yapıyor” şeklinde yanıtladı.

"Size partiden davetler var. Katılmayı düşünüyor musunuz?" sorusuna ise Kılıçdaroğlu, “Evet çağrı var söyleniyor zaman zaman. İfade ediliyor ama ben bu çağrının bugün için çok doğru olduğunu sanmıyorum” diye konuştu.

Fatih Atik’in 31 Mart Yerel Seçim sonrası CHP’de neler olacağını sorması üzerine Kılıçdaroğlu, “Yani yerel yönetim seçim sonuçlarına bakılır. Yerel seçimlerde başarı sağlanırsa hep beraber alkışlarız. Ama yerel seçimlerde bir sorun çıkarsa o zaman tabii doğal olarak oturup hep beraber masaya yatırıp, neden başarı sağlanamadı diye düşünür, tartışılır yani” cevabını verdi.

Aday belirleme sürecinde kendisini en çok rahatsız eden konunun sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, “Aday belirleme sürecinin daha sağlıklı yapılmasını isterdim. Aday belirleme sürecinde Lütfü Savaş beyin, bu kadar yıpratılması doğru değil. Aday belirlediyseniz arkasında duracaksınız” dedi.