Karamollaoğlu’ndan çarpıcı iddia: Komutanlar 15 Temmuz için uyardı, bakanlık ‘merak etmeyin’ dedi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 15 Temmuz darbe girişiminden yaklaşık 6 ay önce bazı komutanların kendilerini ziyaret ettiğini söyledi. Karamollaoğlu, “Fetullahçıların faaliyetlerini anlattı. Durumu Milli Savunma Bakanlığı’na anlatmalarını istedim. O komutanlara, ‘Hiç merak etmeyin’ denildiğini bana anlattılar” dedi.

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk’e konuşan Karamollaoğlu, seçmenlere “Oyunu ver, sandığa sahip çık” çağrısı yaparak, “AKP’liler tıkandı. Hiçbir sorunu çözemiyorlar. Böyle devam etmez” dedi “Kimse umutsuzluğa kapılmasın. İç kavgaya sebep olmadan düzlüğe çıkacağız ama nasıl çıkacağımızı kestiremiyorum” diyen Karamollaoğlu, kutuplaştırma çabalarına karşı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tavrını takdir ettiğini söyledi.

‘AKP TIKANDI, HİÇBİR PROBLEME ÇÖZÜM BULAMIYOR’

“Millet İttifakı’nın adayı Mansur Yavaş, kamuoyu araştırmalarına göre önde görünüyor. Ağır başlı, sağduyulu bir propaganda yürütüyor. Büyükşehir Belediye başkanlığını kazanma şansının da yüksek olduğu görülüyor. Bu yüzden, Mansur Bey’i yıpratmak için yükleniyorlar” diyen Karamollaoğlu, “Bu seçimde, AKP tıkandı. Hiçbir probleme çözüm üretemiyor. İstanbul, Ankara, Bursa gibi bazı illerin büyükşehir belediye başkanlarını ‘metal yorgunluğu’ olduğu gerekçesiyle istifa ettirdiler. Metal yorgunluğu AKP’de de var. Hatalarını görmüyorlar. Kendileriyle olmayanları düşmanlaştırıyorlar” şeklinde konuştu.

‘ERDOĞAN KENDİNİ HER ŞEYİN ÜZERİNDE GÖRÜYOR’

“Zulümle abâd olunmaz” diyen Karamollaoğlu, “Cumhurbaşkanı ve parti genel başkanı olarak kendini her şeyin üstünde gören Erdoğan lafını esirgemiyor. Mahkemeler iktidarın tutsağı haline gelmiş. İstemedikleri yönde karar veren hakimin görev yeri değiştiriliyor. Böyle adalet olmaz. Yetkili makamlar, açtıkları davalarda her zaman haklı çıkarılıyorsa orada adalet yok demektir” ifadelerini kullandı.

15 TEMMUZ’LA İLGİLİ ÇARPICI İDDİALAR

15 Temmuz darbe girişiminden yaklaşık 6 ay önce, o dönem Türk Silahlı Kuvvetleri’nde üst rütbeli bazı komutanların kendisini ziyaret ettiğini anlatan Karamollaoğlu şunları söyledi:

“Fetullahçıların faaliyetlerini anlattı. Biz bu işleri bilmediğimiz için yapılması gerekeni yaptık, kendilerinin Milli Savunma Bakanlığı’ndan randevu alıp durumu onlara anlatmasını istedim. O komutanlara, ‘Hiç merak etmeyin, sağlam durumdayız, hiçbir şey yapamazlar’ denildiğini, bunun üzerine askerlerin de ‘Bir gün silahı size dayayacaklar’ dediğini bu komutanlar görüşmeden sonra gelip bana anlattılar. 15 Temmuz darbe girişimi konusunda da istismarlar var. Cumhurbaşkanı, ‘O kalkışmayı önlemek için sokağa çıkanlar AK Parti ve MHP’lilerdi’ diyor. O kalkışmayı o parti, bu parti değil halk önledi. Saadet Partililer de sokağa çıktı. Hayatını kaybedenler, kolunu, bacağını yitirenler de oldu. Bunları görmezden geliyorlarsa Allah’tan korksunlar.”