1976 yılında senaristliğini Umur Bugay'ın, yönetmenliğini ise Zeki Ökten'in yaptığı Yeşilçam efsanesi Kapıcılar Kralı filmi hala izlenmeye devam ediyor.

KAPICILAR KRALI KONUSU?

Seyit büyük bir apartmanda kapıcıdır. Eski Yönetici ile arası iyi olan Seyit, yeni yöneticiyi hiç sevmemektedir. Bina içerisindeki tüm gelişmeleri ustalıkla avantajına çevirerek kendine çeken ve mekânı kontrol altında tutmayı başaran kapıcı, kısa süre içerisinde büyük bir başarı elde eder. Apartman içinde cereyan eden tüm olaylara vakıf olan ve komşuların isteklerini önceden tahmin eden kapıcı, zamanla kompleksin hâkimi gibi bir konuma yükselir.

Daire sakinlerinin isteklerini ve ihtiyaçlarını dikkatle gözlemleyerek, apartmanda yaşayan her bireyin memnuniyetini sağlamayı başaran Seyit, kısa süre içinde apartmanın kalbini kazanır. Bu kazanımlar sayesinde Seyit, yönetimde büyük bir etki alanına sahip olur ve apartmanın finansal ve organizasyonel konularını elinde tutar.

KAPICILAR KRALI FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Kapıcılar Kralı, ı Cihangir Güneşli sokakta, sokağın Alman Hastanesi yönü girişindeki ikinci apartman olan Selahattin Zeren apartmanında çekildi.

KAPICILAR KRALI OYUNCULARI KİMLER?

Kemal Sunal - Kapıcı Seyit

Bilge Zobu - Zafer - İkinci yönetici, Emekli albay

Sevda Ferdağ - Apartman sakini, Mahir'in suç ortağı, Hırsız

Şevket Altuğ - Votkacı sarhoş - Apartman sakini

Sevil Üstekin - Hacer - Seyit'in eşi

Can Kolukısa - Fehmi - İlk yönetici

Güner Sümer - Nuri - Apartman sakini, Galerici

Feridun Çölgeçen - Übeyit

Özcan Özgür - Mahir - Apartman sakini, Hırsız