Şaban Vatan, Rabia Naz tişörtüyle Taksim'de yürüdüğü için durduruldu: Neredesin adalet?

İki yıl önce şüpheli şekilde ölen Rabia Naz Vatan'ın babası, üzerinde kızının resmi olan tişörtle Taksim'de yürüdüğü için polislerce durduruldu. Şaban Vatan, "Rabia Naz'ın resmiyle beraber gezmek suç oldu" dedi.

Kadın ve Çocuk 08.08.2020, 16:32
Şaban Vatan, Rabia Naz tişörtüyle Taksim'de yürüdüğü için durduruldu: Neredesin adalet?

Giresun’un Eynesil ilçesinde 2018 yılında şüpheli şekilde ölen Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan, İstanbul Taksim’de üzerinde kızının fotoğrafı olan tişört giydiği için polisler tarafından durduruldu. Şaban Vatan konuyla ilgili Twitter’da yaptığı paylaşımda polislerin kimlik kontrolü yaptığını söyledi.

Savcılığın 16 Temmuz’da iki yılı aşkın süredir devam eden soruşturma sonrası takipsizlik kararı vermesi üzerine “Neredesin adalet” yazan tişört giyen Vatan, “Vaay arkadaş insanın ülkesinde çocuk canı Rabia Nazımızın resmi olan tişörtle Taksim’de bulunması suç oluyormuş. Polis memuru bana bu tişörtle neden Taksim’de olduğu mu sordu? Ben de ‘Ben babasıyım Rabia Naz’ın. Siz Rabia Naz resmi görünce sorgulama mı yapıyorsunuz?” dedim. Kimliğimi dahi kontrol ettiler. Tanımıyorlarmış. Yazık dedim yazık. Siz Rabia Nazımızın resmi tişörtlü olanlara suçlu gibi mi sorguluyorsunuz dedim. Sonra özür dilediler. Yazık sanki Rabia Naz terörist” ifadelerini kullandı.

Daha sonra tişörtle olan fotoğraflarını paylaşan Şaban Vatan bu tişörtle mahkemeye çıktığını ve tepki bile almadığını söyledi. Vatan çektiği videoda, “Yıllarca Rabia işareti Anadolu’nun her yerinde göstererek gezildi. Türkiye Cumhuriyeti evladı Rabia Naz’ın resmiyle beraber gezmek suç oldu Diyoruz ki; Adalet nerede. Neredesin adalet?” diyerek tepki gösterdi.

'BU REZİLLİĞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM'
Şaban Vatan son olarak Süleyman Soylu'yu aradığı ama danışmanının telefona baktığını söyledi ve aralarında geçen diyaloğu aktardı:

Şimdi Bakan beyi aradım. Danışman bey telefona baktı. Yaşadığım durumu anlattım. Polislerin durumunu anlattım. En yakın emniyete şikayetçi olmamı belirtti. Şu an şikayete gidiyorum. Çocuk canı resmine kimse sorgulama yapamaz. Bakalım adalet bu süreçte nasıl işleyecek.

Bu rezilliğin peşini bırakmayacağım.

Şaban Vatan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya attığı Whatsapp mesajını da Twitter’dan paylaştı:

Yorumlar (0)