ABD merkezli Forbes dergisi, milyarderler listesini güncelledi. Son dönemde dünya turnesi, sevgilisi Travis Kelce, turne filmi ve kırdığı rekorlarla gündeme gelen Grammy ödüllü şarkıcı Taylor Swift, dünyanın en zengin insanları arasına girdi.

Geçtiğimiz Ekim ayında resmen "milyarder" olan şarkıcı, Forbes'un listesine ilk kez girdi. ABD'li pop yıldızı, yapay zeka sohbet robotu ChatGPT'nın kurucusu Sam Altman ile birlikte "Forbes'un Milyarderler Listesi"ne dahil oldu.

Şarkıcının toplam servetinin 1,1 milyar dolar olduğu belirtildi.

Swift, Grammy Ödülleri'nde art arda 4 kez Yılın Albümü'nü kazandı, 1989 (Taylor's Version) albümü en çok satan plak oldu. Dünyanın en zengin isimlerinin olduğu listede ilk 10'da yer alan ismin 8'i Amerikalı. Bu 8 ismin 6'sı servetini teknoloji sektöründeki çalışmalarına borçlu.

Dünyanın en büyük lüks eşya şirketi olan LVMH'nin başkanı Bernard Arnault, 233 milyar dolar ile listenin başında yer alıyor.

Tesla ve SpaceX'in sahibi Elon Musk ise 195 milyar dolar ile 2. sırada. Amazon'un sahibi Jeff Bezos üçüncü sırada yer alırken dördüncü sırada ise Meta'nın kurucusu Mark Zuckerberg var.

Forbes, 2024'ün milyarderler listesinde 2781 kişi olduğunu açıkladı. Bu rakam, geçtiğimiz yılın tam 141 katı.

EN ZENGİN ÜNLÜLER
Dünyanın en zengin isimleri arasına giren ünlülerin toplam serveti 31 milyar dolar. Forbes'un milyarderler listesinde yer alan isimler sırasıyla şöyle:

1. George Lucas
2. Steven Spielberg
3. Michael Jordan
4. Oprah Winfrey
5. Jay-Z
6. Kim Kardashian
7. Peter Jackson
8. Tyler Perry
9. Rihanna
10. Tiger Woods
11. LeBron James
12. Magic Johnson
13. Dick Wolf
14. Taylor Swift