Samsunspor'un eski Başkanı İsmail Uyanık, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığına adaylığını resmen duyurdu. İbrahim Hacıosmanoğlu, Erdal Alkış ve Servet Yardımcı'nın ardından TFF başkanlığına aday olan dördüncü isim oldu.

Uyanık, Samsunlu gençlerin, Samsunlu futbolseverlerin ve Türkiye'deki futbolseverlerin teşviki ve ısrarıyla futbolla helalleşmek adına son dönemde aday olmaya karar verdiğini belirtti. "Bugün, Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına adaylığımı açıklıyorum." dedi.

"TEMİZ FUTBOL ADAMININ OLDUĞUNA İNANIYORUM"

Temiz futbol ve başarılı futbol takımlarının olması temennisini dile getiren Uyanık, şunları kaydetti:

"Futbol takımlarının borçlardan, teknik iflastan kurtulmasını, milli takımın tekrar başarılı olmasını, takımlarımızın Avrupa'da tekrar Avrupa şampiyonu olabilmesi gerektiğine inananlarla birlikte adaylığı açıklıyorum. Bu süreçte futbol adına doğruları, bildiklerimi tartışmak, kamuoyuna daha rahat bu mesajları verebilmek adına bu bir fırsat... Doğru şeyleri, doğru sloganları söylediğimiz zaman o sloganların altında birleşebileceğimiz birçok liyakatli ve temiz futbol adamının olduğuna inanıyorum. İnşallah Türk sporuna, Samsun'a, Anadolu sporuna özellikle hayırlı olmasını diliyorum."