İstanbul Esenyurt'ta bir tekel bayii gerçekleşen olay ülkedeki bireysel silahlanma problemini tekrar gündeme getirdi. Bireysel silahlanmanın her geçen gün arttığı ülkede, bu şekilde açılan belirsiz birçok internet sitesi olduğu ortaya çıktı. 

BirGün'den Mustafa Kömüş'ün haberine göre, sitelerin bazılarında silahlar kargoyla gönderiliyor. Hatta hızlı kargo seçeneği bile sunuluyor. 

Silahlara ilişkin bir sitede şu bilgiler veriliyor: 

Silah satış hizmetimiz devlet tarafından verilen yetki ve yasalarca verilen sınırda yerine getirilmektedir. Bu sebeple internet sitemiz üzerinden yapılan işlemlerde sizlere her türlü yasal garantiyi sunmaktayız. İnternet sitemiz üzerinden gerçekleştirilen silah al-sat hizmetlerinde yasal tüm zorunluluklar ve belgeler olması gerektiği şekilde yapılmaktadır. Firmamız personelleri bu belgeler konusunda oldukça deneyim sahibi olduğundan dolayı sizlerin saatlerini alacak işlemler personellerimiz tarafından çok daha kısa sürede gerçekleştirilmektedir.

‘POLİSTEN SİLAH’
Kömüş haberinde aynı sitede yer alan ilanlar arasında dikkat çeken ise kamu çalışanı olduğunu iddia eden kişilerin de buraya ilanlar verdiğini, özellikle ‘polis memurundan’ kalıbıyla birçok silah satışı yapıldığını da aktardı. 

Sitede polis memurundan olduğunu söyleyip silahı satmak isteyen 495 ilan bulunurken, asker olduğunu iddia edip silah satanların sayısı ise 286...

KARGOYLA SATIŞ
Başka bir sitede ise kargoyla silah ve teçhizat satışı yapılabildiğini yazan Kömüş, bu sitede av tüfeklerinin satışı kargoyla yapıldığını belirtiyor.