Meta, Instagram'da mesajlaşma işlevine altı yeni özellik eklediğini duyurdu.

Mesajları Düzenleme:
Kullanıcılar, gönderdikleri bir mesajı sonraki 15 dakika içinde düzenleyebilecekler. Bu özellikfile:///C:/Users/pasae/OneDrive/Masa%C3%BCst%C3%BC/nZ_O6DZuNUmaluiwlCFE5Q.webp, yazım hatalarını düzeltmek veya mesajı daha anlaşılır hale getirmek isteyenler için kullanışlı olacak.

Sohbetleri Sabitleme:
Kullanıcılar, istedikleri sohbeti üç adete kadar mesaj kutusunun en başına sabitleyebilecekler. Sabitlemek istedikleri sohbete basılı tutarak veya sola kaydırarak "Sabitle" seçeneğini seçebilecekler.

Okundu Bilgisini Kapatma:
Mesaj gönderildiğinde ve karşı taraf tarafından okunduğunda bildirim almak istemeyen kullanıcılar için okundu bilgisini kapatma özelliği eklendi. Tüm sohbetlerde veya seçili sohbetlerde bu özelliği kullanmak mümkün.

Yeni Sohbet Temaları:
Instagram'a Aşk, Lolipop, Avatar: Son Hava Bükücü gibi yeni sohbet temaları eklendi. Kullanıcılar, sohbetlerinin temasını değiştirerek daha özgün bir deneyim yaşayabilecekler.

Çıkartmaları Favori Olarak İşaretleme:
Çok sayıda çıkartma arasında favori olanları bulmayı kolaylaştırmak için kullanıcılara çıkartmaları favori olarak işaretleme özelliği getirildi. Favori çıkartmalar, sohbet penceresinde en üstte görünecek.

Medya Türleriyle Mesaj Yanıtlama:
Mesajları fotoğraflar, videolar, sesli mesajlar, GIF'ler ve çıkartmalarla yanıtlama özelliği güncellendi. Kullanıcılar, bir mesaja basılı tutarak "Yanıtla" seçeneğini seçip yanıtlamak istedikleri medya türünü seçebilecekler.