İngiltere Premier Ligi, 2025-2026 sezonundan itibaren geçerli olacak ve dört yıl sürecek dev bir yerel televizyon yayın hakları anlaşmasına imza attı. Toplam değeri 6,7 milyar sterlin olan bu anlaşma, Birleşik Krallık'ta spor medyası tarihindeki en büyük yayın hakkı anlaşması oldu.

Yapılan açıklamaya göre, Sky ve TNT televizyon kanalları, her sezon en az 270 canlı maçı yayınlayacaklar. Ayrıca, BBC Sport'un önemli anları sunmaya devam edeceği belirtti.

Premier Lig, daha önce 2022-2023 sezonları için üç yıl sürecek bir yayın hakları anlaşması yapmış ve bu anlaşmanın değeri 5,1 milyar sterlin olarak açıklanmıştı.  Geçtiğimiz sezon yayıncı beIN Sports ile 2,2 milyar liralık anlaşma sağlanan Süper Lig'in yayın hakları konusunda yeni bir döneme girildi. İki yıllık anlaşma çerçevesinde, ikinci sezon için yayın ücretinde belirgin bir artış olacak.

Yayın gelirlerinden federasyon ve alt liglerin payının düşülmesinin ardından, kulüplere yapılacak toplam ödeme 2 milyar 55 milyon 682 bin lira olarak ifade edildi.  Bu meblağın yüzde 37'si, eşit bir şekilde 20 Süper Lig takımına dağıtılacak. Bu dağıtım sonucunda, her bir Süper Lig takımı bu sezon için kasasına 38 milyon 30 bin lira ekleyecek.