İmamoğlu’nun mazbatasında dikkat çeken imza: Yürekli bir hakim Fatma Nilgün Uçar!

0
442

Ekrem İmamoğlu, seçimlerden 17 gün sonra dün mazbatasını alarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini devralırken, İmamoğlu’nun mazbatasında polis tarafından dövülerek öldürülen Gazeteci Metin Göktepe’nin davasında, polisler için tutuklama kararı veren hakim Fatma Nilgün Uçar’ın da imzasının bulunduğu ortaya çıktı.

Üç kadın hakimin imzasının bulunduğu mazbatada YSK adına atılan imzalardan biri de Hakim Fatma Nilgün Uçar’a aitti. Uçar’ın, polis tarafından dövülerek öldürülen gazeteci Metin Göktepe davasının hakimlerinden biri olduğu ortaya çıktı.

‘İKİ HAKİMİN ADLARINI ANMADAN GEÇMEMELİYİZ’

Gazeteci Nazım Alpman, Metin Göktepe’nin öldürüşünün 20 yıl dönümünde kaleme aldığı yazısında Fatma Nilgün Uçar’ı şöyle anlatmıştı:

”O yargılama sırasında iki hakimin de adlarını anmadan geçmemeliyiz. Birinci Kamil Şerif, ikinci Fatma Nilgün Uçar. Birinci hakim duruşma günleri öncesinde Afyon Valiliği’nde yapılan ‘gizli’ toplantılarda emniyet müdürünün sırtına vurarak ‘tutuklama vermeyeceksiniz değil mi, reis bey’ demesini sineye çekmiş bir yargı mensubu olarak iki yıl tutuksuz kalmalarını sağlamıştı katillerin…

‘KADIN YÜREKLİ BİR HAKİMDİR FATMA NİLGÜN UÇAR’

İkincisi, hakim Fatma Nilgün Uçar ise adli tatil döneminde mahkeme başkanı olarak çıktığı ilk duruşmada kaçak polisler için tutuklama kararı vermiş, ayrıca kastı aşan fiil ile değil, bilerek isteyerek canavarca hislerle adam öldürmekle yargılanmaları gerektiğine hükmetmişti!

Kadın yürekli bir hakimdi Fatma Nilgün Uçar!”

Eskiden Fethullah Gülen’i dinlerken ağlardı, şimdi mazbata için! ‘Ak Parti sayımı önemsedi çünkü istihbaratı biliyor, ‘CHP ‘Mazbatamızı iptal ettirmeyiz’ diye kan dökecek!’

Kemal Kılıçdaroğlu’na kahkalarla gülen Buket Aydın mazbata haberini böyle sundu!