İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB), bu yıl çiftçilere vereceği yaklaşık 10 milyon kışlık sebze fidesinin dağıtımı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katılımıyla başlatıldı.

Sözcü'den Özlem Güvemli'nin haberine göre, burada açıklama yapan İmamoğlu'ndan dikkat çeken bir seçim mesajı geldi. 

“HER ŞEYİ BEN BİLİRİM DEMİYORUZ”
Çiftçiyi desteklemeye devam edeceklerini söyleyen İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

Doğru işler yapmaya devam edeceğiz. Yapılmayan işleri başlatmaya ve insanlarımızın ihmal edilen ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. Biz niçin bunları başarıyoruz biliyor musunuz? Tek farkımız var. ‘Her şeyi ben bilirim' demiyoruz. Bilen insanlarla çalışıyoruz.

Köylüyü dinliyoruz. Çiftçiyi dinliyoruz. Bu kürsüler. vatandaşın derdini dile getirme kürsüleridir. Vatandaşa hak bildirme kürsüleri değildir. Onun için; bizim eksiğimiz olacak. Bazen unuttuklarımız olacak. Bunu çekinmeden en güçlü şekilde toplumun ve belli kesimlerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri çıkacak bu kürsüden dile getirecek.

“İSTANBUL SEÇİMLERİNİ KAZANACAĞIZ”
İmamoğlu şu mesajı verdi:

İyi niyet temelli, bu ahlak temelli, bu şeffaflığı, bu katılımcılığı biz yapmaya devam edeceğiz. Bunu yaptıkça da; eksiğimiz olabilir, hatalarımız olabilir, bazı yanlışlar yapmış olabiliriz. Ama o yanlışlarımızı da gidereceğiz. Halkımızı memnun etmeye devam edeceğiz. Göreceksiniz, umutla ayağa kalkın; biz hem bundan sonraki İstanbul seçimlerini hem de İstanbul’un ilçe seçimlerini kazanmaya devam edeceğiz.

Vatandaşlar ile yüzleşeceklerini dile getiren İmamoğlu, ''Yaptığımız eksikliklerden dolayı onlardan özür dileyeceğiz. Onlarla dertleşeceğiz, konuşacağız'' dedi.