İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beykoz'da düzenlenen mitingde önemli açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu, artan enflasyona dikkat çekerek Beykoz'da bir kent lokantası açacaklarını ifade etti. Ayrıca, Anadolu Hisarı-Kavacık metro hattının 1 yıl içinde açılacağını belirtti.

İmamoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

"Beykoz'a kent lokantası yapacağız. 200 lirayı 14 sene önce bu hükümet çıkardı. 14 sene önce, 130 dolar yapıyordu. Şu anda 6.5 dolar yapıyor. 130 dolar nere, 6.5 dolar nere?

Değer kaybı yüzde 1200'den fazla. 200 lira ilk çıktığında 500 ekmek alabiliyordu. Şimdi 50 ekmek alabiliyor. İşte biz bu yüzden İstanbul'da sosyal yardımları 6 kat arttırdık.

Yeni dönemde öğrenci yurt kapasitesini 15 bine çıkaracağız. 1 yıl içerisinde Anadolu Hisarı-Kavacık metro hattı açılacak."

HİLEYLE SEÇİMİ ELİMİZDEN ALMAK İSTEDİLER

"Gündemde yok diyorlar, gizli gizli ihale yapıyorlar. Kanal İstanbul asla yapılmayacak. Hak yemem, kimsenin hakkını da yedirmem. Biz İstanbul'da insanları bir kez bile aldatacağıma on tane yüz tane seçim kaybederim. Ama bunlar yalanı dolanı, iftirayı işin içine katarlar."

Özgür Özel: 'Hileyle seçimi elimizden almak istediler'

İmamoğlu'nun ardından konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Hileyle seçimi elimizden almak istediler. Olmadı, olmayacak" dedi.

Özel, "Ekrem Başkan İBB Başkan olduğundan beri Tayyip bey İstanbul üzerinde helikopter ile gezemiyor. Kanal İstanbul'u sen söyledin, senin reisin söyledi. Bu ihanet projesini de Ekrem Başkan durdurdu. Eğer, Ekrem Başkan değil de o Erdoğan'ın adayı Binali bey başkan olsaydı kalan tüm arsalar gitmişti. Kanal İstanbul'u yapmışlardı, her tarafı da Katarlılara satmışlardı" ifadelerini kullandı