Emre Kınay: Binali Yıldırım sempatik bir insan, kazanırsa görüşürüm

İYİ Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Emre Kınay, T24’ten Hakan Aksay’ın sorularını yanıtladı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bizzat teklif götürdüğü oyuncu Emre Kınay, kendisini ılımlı sosyalizme yakın bir kişi olarak tanımlayarak “Seçilirsem Saray’a gitmem, halka açık yerlerde görüşürüm ama” dedi.

‘KADIKÖY’DE DEMOKRASİ ÖRNEĞİ VERİYORUZ’

CHP ve İYİ Parti Kadıköy’de ayrı adaylar gösterdi. Konuyla ilgili Hakan Aksay’ın “Oyları bölüyor musunuz?” sorusuna Kınay şöyle yanıt verdi:

Kadıköy’de demokrasi örneği veriyoruz. Oyların bölünmesi söz konusu değil. Çünkü Cumhur İttifakı’nın esamesi okunmuyor.

‘KAZANACAĞIM’

Kınay seçim sonuçları konusunda iddialı da konuşarak, “Kadıköy’de ben kazanacağım. Anket açıklamayacağım ama önde gidiyoruz” dedi.

‘AKŞENER’DEN TEKLİF GELDİ’

Hakan Aksay’a adaylık sürecini de anlatan Kınay; “49 yaşına geldim. Oyun oynamaktan öte, yeni şeyler söylemek lazım. Meral Akşener bir gün oyunumu izledi. Oyundan sonra çay içtik. Memleketin sorunları konusunda kazan kaynattık. Bu görüşmeden 3 ay sonra teklif geldi” diye konuştu.

“İYİ Parti adayı olmayı gururla söylüyorum” ifadesini kullanan Emre Kınay kendisini ” Laik, önder olarak Atatürk’ü seçmiş, sol görüşlü, hatta ılımlı sosyalizme yakın” bir insan olarak tanımladı.

‘BİNALİ YILDIRIM SEMPATİK BİR İNSAN, KAZANIRSA GÖRÜŞÜRÜM’

Belediye başkanı seçilmesi durumunda Saray’a gitmeyeceğini, ama halka açık yerlerde görüşeceğini söyleyen Kınay, AKP adayı Binali Yıldırım hakkında ise farklı konuştu:

“Sempatik bir insan, kazanırsa görüşürüm”