İngiliz aktör Aaron Taylor-Johnson, Anna Karenina, Gece Hayvanları, Yenilmezler: Ultron Çağı gibi yapımlarla tanınıyor. Eşi Sam Taylor-Johnson ile aralarındaki 23 yaş farkı, yıllar geçmesine rağmen hala gündemde.

O dönemde 42 yaşında olan yönetmen Sam Taylor-Johnson, 2009'da Nowhere Boy filmini çekerken 18 yaşındaki aktörle tanıştı. 2012'de evlenen çiftin iki kız çocuğu bulunuyor ve yönetmenin önceki evliliğinden 2 çocuğu daha var.

33 yaşındaki aktör ile 57 yaşındaki yönetmen arasındaki yaş farkı, çiftin evliliğinin üzerinden 12 yıl geçmesine rağmen hala tepkilerin odağında. Şu sıralarda James Bond rolünü üstleneceği iddia edilen aktör, Rolling Stones dergisine verdiği röportajda, "Anlamanız gereken şey çoğunun 20'li yaşlarda yaptığını ben 13 yaşında yapıyordum" dedi.

6 yaşında oyunculuğa başlayan Taylor-Johnson, "Başkalarına göre çok hızlı mı hareket ediyorum? Bunu anlamıyorum. Hangi hızda olduğunuzda hayatın tadını çıkarabilirsiniz? Bu görüş bana çok garip geliyor" ifadelerini kullandı. Eşi ve kendisi hakkında yapılan haberlere değinen aktör, "Herkes ilişkimi kariyerim üzerinden değerlendiriyor. Sorun yok ama ben ailemi ve işim arasında dengeyi bulmaya çalışıyorum. Normal bir yaşantım var" dedi.

2017'deki bir röportajında ise "İlişkimizi analiz etmiyorum. Yalnızca her şeyin yolunda olduğunu biliyorum. Güvende hissediyorum, sevildiğimi biliyorum. Çok derin bir bağa sahibiz" demişti. Daniel Craig'in James Bond karakterine veda etmesinin ardından Taylor-Johnson'a 007 rolü teklif edildiği ortaya çıktı. Ancak oyuncunun verdiği cevap bilinmiyor.

Sosyal medyada artan söylentilere göre, 33 yaşındaki oyuncunun rolü kabul ettiği doğrulanmış gibi görünüyor, ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadı.